יום שישי , אוגוסט 17 2018
ראשי / הישגים מרשימים לנבחרת גבעתיים בהתעמלות אומנותית

הישגים מרשימים לנבחרת גבעתיים בהתעמלות אומנותית

ענף ההתעמלות האומנותית שזכה עד לא מכבר לכותרות חיוביות בעקבות הצלחתה של הנבחרת הלאומית, ממשיך לתפוס תאוצה ברחבי הארץ. בגבעתיים שמים דגש מיוחד בתחום

העמותה לקידום הספורט בגבעתיים
ילנה שפירא, מאמנת מוסמכת בהתעמלות אומנותית, היא האחראית על הענף בגבעתיים. שפירא עלתה ארצה בשנת 1991 מרוסיה, מגיל 10 החלה להתאמן בתחום והייתה בנבחרת הרוסית כ-6 שנים. אחרי שנפצעה במדיה בגיל 17 עברה לאימון בתום תהליך ההחלמה. בגבעתיים היא נמצאת מאז 1992 ובחלוף 3 שנים החלה לעבוד כמאמנת ראשית בעיר.  
כמאמנת, ילנה משגיחה על כל בנות הנבחרת מגילאי 9 עד גיל צבא (כולל מספר חניכות אחרי גיל צבא) וכן על החוגים, בהן 15 קבוצות מגילאי 4 עד כיתות ג’ ו-ד’ המתאמנות באולם הספורט בבית ספר ‘אלון’ בעיר. נבחרת ההתעמלות האמנותית של העמותה לקידום הספורט בגבעתיים משתתפת בתחרויות הרשמיות של איגוד ההתעמלות האומנותית בישראל, ביניהן ליגות ב’, א’ והליגה התחרותית.

השנה נערכה רק אליפות אחת בליגה א’, בה זכתה הנבחרת ב-28 מדליות זהב, כסף וארד כולל הצלחה בתרגילים האישיים. התחרות הקבוצתית תיערך בחודש יולי. בשנה שעברה זכתה הנבחרת המקומית במדליית כסף בתרגילים הקבוצתיים בדרגת ג’וניור. בעבר חלק מהבנות השתייכו לנבחרת ישראל ואף השתתפו באליפות אירופה.

“החלום שלנו הוא לקדם מתעמלות שלנו לנבחרת ישראל, הישג לא פשוט כלל מאחר והענף בארץ מתפתח משנה לשנה, כשהנבחרת שלנו מדורגת בין 5 הראשונות בעולם”, סיפרה ילנה.

העמותה לקידום הספורט בגבעתיים

מתעמלת בולטת בגבעתיים היא לדריה גרויסמן בת ה-15, שנכנסה לנבחרת אתנה פרויקט הנשים בישראל, מתוך תקווה שתמשיך במגמת ההתקדמות. גרויסמן צפויה ליטול חלק באליפות ישראל שתתקיים בחודש יולי. ברמה הקבוצתית, הנבחרת של גבעתיים השתתפה בתחרות בינלאומית בטורינו, איטליה וגרפה מספר לא מבוטל של גביעים ומדליות. בכל שנה משתתפות המתעמלות בין 2 ל-3 תחרויות בחו”ל. “צ’ופר גדול לבנות לצאת לתחרויות בחוץ לארץ ולייצג בכבוד את האגודה”, ציינה ילנה שפירא.
“העמותה  גייסה אותי לעזור, כי מספר הבנות בחוגים ירד. באוקטובר גילינו שיש קצת יותר מ-40 בנות במקום 150. תפקידי להשגיח גם על החוגים וגם על הנבחרת. ככה הכי טוב לעמותה לדעתי”, הוסיפה המאמנת. יחד עם ילנה שש מורות ומדריכות לבלט. “כבכל שנה, עובדים קשה להביא את הבנות. כאמור, האליפות הקבוצתית בפתח, כשהמטרה לזכות במקומות הראשונים. יהיה מאוד קשה, אבל נעשה הכל להגיע לזה. מקווים לחשיפה מרובה בתקשורת ועל ידי כך להגיע להורים ובנות נוספות כישרוניות. יש לנו ענף יפה”, סיכמה שפירא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

משטרה. אילוסטרציה

נעדרת בת 12 מרמת גן אותרה בכפר ערבי סמוך לירושלים

ילדה בת 12 שנעדרה מביתה ברמת גן משעות הצהריים ביום חמישי האחרון אותרה על ידי …