יום שלישי , אוגוסט 21 2018
ראשי / ראשי / השיר שלנו: ילדי גבעתיים רוקדים כחול לבן

השיר שלנו: ילדי גבעתיים רוקדים כחול לבן

מאות תלמידי בתי הספר היסודיים השתתפו בחגיגת ריקודים סלוניים וריקודי עם במגרש הכדורגל במשמר הירדן

תלמידי גבעתיים רוקדים 70

ביום שני נערך במגרש הכדורגל ברחוב משמר הירדן אירוע ריקודים חגיגי בהשתתפות תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר לציון 70 שנה למדינת ישראל. כל בתי הספר רקדו על כר הדשא ויצרו פסיפס מרהיב של תנועה וצליל כחול לבן. ראשונים עלו לכר הדשא תלמידי שכבת ב’ מכל בתי הספר היסודיים בעיר שנטלו השנה חלק בפרויקט “רוקדים כחול לבן” – תכנית ייחודית ושירים מכל הזמנים בהנחיית מירי המשלבת לימוד ריקודי עם ושירים ישראליים מכל הזמנים. לאורך שנת הלימודים תלמידי שכבת ב’ מבתי הספר היסודיים קיימו 10 מפגשים עם מדריכים שלימדו אותם את הריקודים שמאפיינים את החוויה הישראלית.

לכתבות נוספות:
מנגינת חייו: בבית ספר גבעולים נחנך חדר מוזיקה לזכר נדב עמירם
סוף לסיפור: טקס הסיום של תחרות הכתיבה הארצית התקיים בתיאטרון היהלום

תלמידי גבעתיים רוקדים 70

אחריהם עלו תלמידי שכבות ד’-ה’ למופע “כיתות רוקדות” והציגו להורים את כל רפרטואר הריקודים עליהם התאמנו במהלך כל השנה. זו השנה השלישית בו הפרויקט פועל בגבעתיים ונוחל הצלחה רבה. כיתות רוקדות הינו פיתוח חברתי לילדי כיתות ד’ ו- ה’, אשר משתמש בריקוד הסלוני , כאמצעי לשינוי בתהליכי חיים, לא רק עבור משתתפי התכנית , אלא גם עבור ההורים והמורים התומכים בילדים אלו. במסגרת התוכנית הילדים למדו את הריקודים: מרנגה, פוקסרוט, רומבה, טנגו, סווינג , פולקה סטומפ וואלס. שיעורי הריקודים הסלוניים  נלמדים במהלך יום לימודים וזאת, כדי להעשיר את חוויית הלמידה החברתית, תרבותית. התכנית מבוססת על גישה הוליסטית לבניית בטחון עצמי ועבודת צוות, ניצול כישורים יצירתיים , כבוד לאחר ונימוס. הפרויקט משתמש באוצר מילים של ריקוד חברתי על מנת להגביר שיתוף פעולה, לשפר ריכוז, ולחקור תחומי אחידות, הבנה ומודעות חברתית.

תלמידי גבעתיים רוקדים 70

רן קוניק  ראש עיריית גבעתיים: “מרגש לראות את תלמידי גבעתיים רוקדים כאן ביחד בשני פרויקטים נפלאים המשלבים ערכים תרבותיים, חינוכיים וערכיים אשר מטרתםם להרחיב את התקשורת בין הילדים לבין עצמם ובינם לבין צוות בית הספר, להעלות את קרנו של כמוסד מחנך, לשפר את התוצאות הלימודיות של הילדים ולהעלות את הדימוי והערך העצמי של התלמידים”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

עלייה משמעותית של התפרצויות לדירות וגניבות מתוך כלי הרכב בגבעתיים

המשטרה מפרסמת – עלייה משמעותית של התפרצויות לדירות וגניבות מתוך כלי רכב בגבעתיים

האם תושבי גבעתיים מרגישים בטוחים שלא יפרצו לדירתם או יגנבו את מכוניתם. המשטרה מפרסת את …