יום שישי , אוגוסט 17 2018
ראשי / רמת גן / חגיגות בר מצווה מאוחרות לניצולי השואה

חגיגות בר מצווה מאוחרות לניצולי השואה

במסגרת יוזמה ייחודית של אגפי החינוך והשירותים החברתיים בעיריית ר"ג, יחגגו בחודש הבא תלמידים מביה"ס "עליות" את בר/בת המצווה שלהם בכותל, לצד 16 ניצולי שואה תושבי העיר, שלא זכו לחגוג את בר/בת המצווה בשל המלחמה ההיאהשבוע נערך מפגש מרגש בין הקבוצות

בר מצווה מאוחרת

מיזם ייחודי ומרגש יצא השבוע לדרך ברמת-גן, לרווחת ניצולי שואה שלא זכו לחגוג את בר/בת המצווה שלהם בצל המלחמה ההיא. במפגש בין-דורי מרגש נפגשו תלמידי בית הספר היסודי עליות מרמת-גן שחוגגים השנה את בר/בת המצווה שלהם, עם 16 שורדי שואה תושבי רמת-גן, שסיפרו להם באריכות על חוויותיהם האישיות בתקופת המלחמה. 

בר מצווה מאוחרת
בר מצווה מאוחרת

המיזם הינו פרי שיתוף פעולה של אגפי החינוך והשירותים החברתיים בעיריית רמת-גן. לקראת יום השיא של המיזם, שייערך בחודש אפריל, ייסעו יחדיו התלמידים והשורדים לכותל במזרח ירושלים, שם יחגגו את טקס בר/בת המצווה המשותף, וזאת במעמד ראש העיר, ישראל זינגר, ורב הכותל שמואל רבינוביץ. המפגש הראשוני בין הקבוצות נערך כאמור השבוע, במועדון הגמלאים ברחוב ההלכה (סמוך לרחוב הרא”ה), וכלל מעגלי שיח וכן ריקודים משותפים.

בר מצווה מאוחרת
בר מצווה מאוחרת

ליבי טופול, תלמידת שכבת ז’ בבית הספר “עליות”, אמרה בסיום המפגש: “התרגשתי לפגוש את כל ניצולי השואה ולשמוע את סיפוריהם האישיים והמעניינים – ואני כבר מחכה לנסיעה המשותפת שלנו לירושלים בחודש הבא”.

יהודית זמיר, ניצולת אושוויץ שתחגוג בשנה הבאה את יום הולדתה ה-90, סיכמה: “מה שחשוב לנו זה שהילדים ילמדו את מה שעברנו, יזכרו ולא ישכחו. חשוב היה לי לבוא ולפגוש את בני הנוער באופן אישי כדי שיכירו את האנשים מאחורי הסיפור, ושיעבירו את הסיפורים שלנו הלאה”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אביהוא בן משה בשדרות. צילום אליהו חסון

סגן ראש עיריית רמת גן מחזק את ילדי הדרום

בליל חמישי האחרון, בעיצומה של הלוחמה ברצועת עזה, נסע אביהוא בן משה, סגן ראש עיריית …