יום רביעי , נובמבר 21 2018
ראשי / רמת גן / בניית קרית המוזיאונים החדשה של רמת גן יוצאת לדרך

בניית קרית המוזיאונים החדשה של רמת גן יוצאת לדרך

הקריה צפויה להפוך אבן שואבת לתיירות ישראלית ובינלאומית ראש העיר, ישראל זינגר, אמר בטקס: אנו מגשימים את חזונו של קריניצי, שראה לנגד עיניו קריית אמנים משגשגת בר"ג

רמת גן

רגע היסטורי בתולדותיה של העיר רמת-גן. לאחר שנים של עבודה מאומצת ומשולבת, הונחה אתמול (א', 25.2) אבן הפינה להקמת קריית המוזיאונים החדשה של העיר. הטקס נערך ברחוב אבא הלל 146 – מקום משכנו של מוזיאון רמת-גן הישן, שבימים אלה נבנה מחדש כחלק מקרית המוזיאונים החדשה. הקריה העתידית תאגד בתוכה, בנוסף למוזיאון רמת-גן, מספר מתחמי תרבות נוספים, כאשר בנוסף יפותח השטח הסובב את בית כהנא, כך שישמש כפארק ירוק וכמתחם לבית קפה ופנאי לתושבי האזור ומבקרי המתחם.

ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר, אמר בדברי הברכה שנשא בטקס: "אני מאמין שעם סיום הפרויקט ייהנו תושבי העיר ממתחם ייחודי, מבוקש ואיכותי אשר ימקם את רמת-גן בצמרת התרבות הארצית – ושהקריה החדשה תהווה אבן שואבת לאוהבי אמנות שיגיעו לכאן גם מחוץ לארץ". עוד ציין ראש העיר שהנחת אבן הפינה היא בבחינת התגמשות של חזון שהחל עוד בימיו של ראש העיר הראשון של רמת-גן, אברהם קריניצי ז"ל, שראה לנגד עינו איך מכוננת הצפוני של העיר קריית אמנים פורחת ומשגשגת.

בטקס נשאו דברים רבים שבזכות פועלם קרם פרויקט קריית המוזיאונים עור וגידים – סגן ראש העיר ומחזיק תיק המוזיאונים, משה רווח; חבר הנהלת העיר, מוקי אברמוביץ', שהכסף לבניית הפרויקט הגיע בזכות החלטתו למכור את הדיוקן של מריה צייטלין תמורת 47 מיליון שקלים; ומנכ"ל החברה הכלכלית, קובי בן-עטר, שמוביל את הוצאתו לפועל של הפרויקט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

רמת גן

מצב מביך ברמת גן – העירייה דוחה את טענות שאמה

עדיין לא נכנס לתפקידו בצורה רשמית אבל בפועל סדר יומו של ראש העיר הנכנס של …