יום שלישי , נובמבר 13 2018
ראשי / רמת גן / חגיגות בר מצווה מאוחרות לניצולי השואה

חגיגות בר מצווה מאוחרות לניצולי השואה

במסגרת יוזמה ייחודית של אגפי החינוך והשירותים החברתיים בעיריית ר"ג, יחגגו בחודש הבא תלמידים מביה"ס "עליות" את בר/בת המצווה שלהם בכותל, לצד 16 ניצולי שואה תושבי העיר, שלא זכו לחגוג את בר/בת המצווה בשל המלחמה ההיאהשבוע נערך מפגש מרגש בין הקבוצות

בר מצווה מאוחרת

מיזם ייחודי ומרגש יצא השבוע לדרך ברמת-גן, לרווחת ניצולי שואה שלא זכו לחגוג את בר/בת המצווה שלהם בצל המלחמה ההיא. במפגש בין-דורי מרגש נפגשו תלמידי בית הספר היסודי עליות מרמת-גן שחוגגים השנה את בר/בת המצווה שלהם, עם 16 שורדי שואה תושבי רמת-גן, שסיפרו להם באריכות על חוויותיהם האישיות בתקופת המלחמה. 

בר מצווה מאוחרת
בר מצווה מאוחרת

המיזם הינו פרי שיתוף פעולה של אגפי החינוך והשירותים החברתיים בעיריית רמת-גן. לקראת יום השיא של המיזם, שייערך בחודש אפריל, ייסעו יחדיו התלמידים והשורדים לכותל במזרח ירושלים, שם יחגגו את טקס בר/בת המצווה המשותף, וזאת במעמד ראש העיר, ישראל זינגר, ורב הכותל שמואל רבינוביץ. המפגש הראשוני בין הקבוצות נערך כאמור השבוע, במועדון הגמלאים ברחוב ההלכה (סמוך לרחוב הרא"ה), וכלל מעגלי שיח וכן ריקודים משותפים.

בר מצווה מאוחרת
בר מצווה מאוחרת

ליבי טופול, תלמידת שכבת ז' בבית הספר "עליות", אמרה בסיום המפגש: "התרגשתי לפגוש את כל ניצולי השואה ולשמוע את סיפוריהם האישיים והמעניינים – ואני כבר מחכה לנסיעה המשותפת שלנו לירושלים בחודש הבא".

יהודית זמיר, ניצולת אושוויץ שתחגוג בשנה הבאה את יום הולדתה ה-90, סיכמה: "מה שחשוב לנו זה שהילדים ילמדו את מה שעברנו, יזכרו ולא ישכחו. חשוב היה לי לבוא ולפגוש את בני הנוער באופן אישי כדי שיכירו את האנשים מאחורי הסיפור, ושיעבירו את הסיפורים שלנו הלאה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

200 מיליון לרמת גן מרשות מקרקעי ישראל

רשות מקרקעי ישראל תעביר 200 מיליון שקלים לרמת גן

לאחר מאבק ממושך של העיריה, ווויכוח נוקב עם רמ"י, שארך מעל 4 שנים, באשר לסכומים …