יום שלישי , נובמבר 13 2018
ראשי / רמת גן מובילה בחינוך

רמת גן מובילה בחינוך

מניתוח נתוני בחינות הבגרות והמיצ"ב של משרד החינוך בשנים 2012-2017 עולה כי הישגי התלמידים בעיר רמת גן שומרים על יציבות, ומדורגים גבוה במדד הארצי.

רמת גן מובילה בחינוך
רמת גן מובילה בחינוך

הישגי התלמידים במבחני במיצ"ב נכון לשנות 2017 (באופן יחסי לכלל בתי הספר, באחוזונים ממוצעים) הם מתמטיקה: 70% מדע וטכנולוגיה: 84% , אנגלית: 76% עברית: 79%.

הציון המשוכלל שקיבלה רמת גן הוא 81, בעוד הממוצע הארצי עומד על 55 , כך שהיא שומרת על מעמדה כאחת הערים המובילות בארץ בהישגי החינוך. הנתונים שעל  פיהם שוכלל המדד כוללים לא רק  את ציוני התלמידים במבחנים, אלא גם נתונים כמו אחוז התלמידים שטוב להם בביה"ס, אחוז התלמידים שחוו אלימות בביה"ס ואחוז המורות שדיווחו על שחיקה.

לכתבות נוספות:
תופעה: אורבים ליד גני ילדים ופורצים לרכב
הדור הבא: תלמידי רמת- גן בתחרות הסייבר

התלמידים נתנו את הציון גבוה לבתי הספר המנחיל ומורשת משה מד, שזכו לכך ש 89%מהלומדים בהם דיווחו שטוב להם בביה"ס. לציון פחות מחמיא זכה ביה"ס הממלכתי דתי משה מד ש 44% מהתלמידים בו דיווחו על כך שקיבלו בעיטה או אגרוף בחודש הבחינה (מיצב או בגרות). גם  הישיבה תיכונית בנים (29%) בן גוריון (26%) זכו במירכאות לדיווח על אירועי אלימות תכופים באותו פרק זמן יחסית לבתי ספר אחרים.

*את הנתונים ניתח אתר מדל"ן על פי עיבוד של בחינות הבגרות והמיצ״ב ואיננו מדד רשמי של משרד החינוך.

 

תגובה אחת

  1. הנתונים המוצגים בכתבה אינם נכונים בלשון המעטה.
    אין אף מוסד חינוכי בארץ בו הנתונים הללו משקפים את המציאות, מאחר וברוב מוסדות החינוך שולחים הביתה או מבקשים מהתלמידים ה"מאתגרים" שלא להגיע באותו יום בו מתקיים מבחן המיצ"ב.
    מישהו בעירייה לא מדווח דיווח אמיתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

200 מיליון לרמת גן מרשות מקרקעי ישראל

רשות מקרקעי ישראל תעביר 200 מיליון שקלים לרמת גן

לאחר מאבק ממושך של העיריה, ווויכוח נוקב עם רמ"י, שארך מעל 4 שנים, באשר לסכומים …