יום שבת , אוגוסט 24 2019
ראשי / כי האדם עץ השדה – ההתחדשות העירונית מתחשבת בניצול השואה

כי האדם עץ השדה – ההתחדשות העירונית מתחשבת בניצול השואה

בהתחדשות עירונית נוהגים לפנות דיירים מבתיהם למשך תקופת הבנייה עד קבלת הדירה החדשה, אבל מה קורה כאשר לא הורסים רק את הדירה אלא גם עץ שיש לו ערך סנטימנטלי לאחד הדיירים?

חיים גנדלמן עם העץ במקומו החדש ליד קניון גבעתיים. צילום: יחצ
חיים גנדלמן עם העץ במקומו החדש ליד קניון גבעתיים. צילום: יחצ

חיים גנדלמן, תושב גבעתיים, התבקש לפנות את דירתו ברחוב שדה בוקר בגבעתיים במסגרת פרויקט התחדשות עירונית שמקדמת חברת מטרופוליס. על פי חוות דעת אגרונום שהוגש לעירייה, היה אמור להיכרת גם עץ צאלון שנטע אביו לפני כ-50 שנה.

"יש לי ערך סנטימנטלי מאוד גדול לעץ מכיוון שהוא מסמל בעיני את כל מסלול ההישרדות של אבא שלי בשואה. הוא עבר חמש מחנות ריכוז וניצל משתי רשימות של ד"ר מנדלה", מספר גנדלמן והוסיף, "לא הייתי מוכן נפשית לראות את העץ נכרת, אז פניתי למנכ"ל מטרופוליס אודי בלום וביקשתי ממנו להעתיק את העץ למקום אחר".

בעקבות אותה בקשה מיוחדת חברת מטרופוליס פנתה לעיריית גבעתיים כדי לבחון כיצד ניתן לשמר את אותו עץ מיוחד. לאחר דיונים ובחינת חלופות נמצא הפתרון – העתקת העץ לפארק עירוני ליד קניון גבעתיים. וכך, ימים ספורים לפני הריסת המבנה הישן, ותחת פיקוח של חיים גנדלמן ואגרונום מוסמך הועתק העץ למקומו החדש. "בעקבות הסיפור האישי אף החליטו בעירייה לערוך בקרוב טקס חניכה מיוחד לעץ", סיפר בהתרגשות גנדלמן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

חגי אשר

מחאת הפלסטר: הרשתות החברתיות ברמת גן גועשות בעקבות סתימת הפיות