יום חמישי , יולי 9 2020
ראשי / גבעתיים יוצאת מהמשבר

גבעתיים יוצאת מהמשבר

כחלק מהתמודדות עם היציאה ממשבר הקורונה החליטו בעיריית גבעתיים, לצאת בסדרה של ארבע הרצאות זום לנשות העיר בנושאים שונים של כלים להתמודדות עם היציאה לשגרה מעורפלת ולא וודאית.

איימי. צילום: ענבל מרמרי
איימי. צילום: ענבל מרמרי

ענבל לוי, יועצת ראש העירייה למעמד האישה ושוויון מגדרי, אשר הובילה את המהלך, בחרה בעו"ד איימי בכור-בוני עם הרצאתה "storms don't last forever"  העוסקת ביציאה ממשברים כאחת ההרצאות והיא הועברה לנשות העיר בזום ביום שלישי האחרון.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


אחד מהנושאים בהם עוסקת עו"ד בכור-בוני הוא הסכמי גירושין, ומצורפים כאן טיפים ועצות כיצד להתנהל בתור זוג המבקש לסיים את מערכת היחסים הזוגית שלו דווקא בתקופה זו:

להתמודד עם משברים- גירושים לאחר הקורונה.

משבר הקורונה לא פסח על אף תחום בחיינו. במדינות רבות בעולם כבר החלו לפרסם נתונים המשקפים את המצב הזוגי אליו נקלעו רבים, בנוסף למצב הכלכלי ואת העלייה החדה במספר הבקשות לגט בעקבות המגפה והסגר שהוטל.

לדבריה של עורכת הדין איימי בכור-בוני, המתמחה בתחום הגירושין, מדובר בתקופה בשנה, לאחר החגים, בה תמיד ישנה עלייה במספר המבקשים גט אך השנה, עקב המצב, העלייה גדולה הרבה יותר. מכיוון שבתי המשפט חזרו לעבוד במתכונת הרגילה רק לאחרונה, ייקח זמן עד שהנתונים האמיתיים ייחשפו אך כבר עכשיו יש לחץ ופניות רבות בנושא.

איימי. צילום: ענבל מרמרי
איימי. צילום: ענבל מרמרי

להגיע לכמה שיותר הסכמות:

בין אם בוחרים לסיים את הזוגיות דרך הליך גישור, הסכם או בבית המשפט- יש צורך דבר ראשון לבחור בעורך דין בתחום דיני משפחה, מסבירה עו"ד בכור-בוני. רבים מסתמכים על מה שחברים ומשפחה מייעצים ובסופו של דבר מגיעים לתחילתו של המשא ומתן דרוכים ועצבניים או מגיעים לבית המשפט ללא צורך, כאשר הבחירה באיש מקצוע מיומן ומקצועי יכלה למנוע זאת מלכתחילה.

בכדי לזרז ולייעל את התהליך ישנם נושאים בהם אפשר לדון ולהגיע להסכמות בין שני בני הזוג ולהגיע אל עורך הדין עם תשובות לרוב השאלות, או לפחות לשאלות החשובות יותר.

חלוקת זמני שהות ביניכם עם הילדים ודיני מזונות :

כדאי להחליט מראש על הסדרי שהות של הילדים בין שני ההורים בהתחשב ביכולת הפיסית של כל אחד להיות איתם, מקום מגוריו וכמובן היכולת הכלכלית. כדאי להכין לוח זמנים מסודר וקבוע עד כמה שניתן בכדי לייצר סדר וארגון אצל שני הצדדים וגם אצל הילדים.

כאן נכנס לתמונה גם נושא המזונות. ההמלצה היא לבדוק לפחות חצי שנה אחורה מה היו ההוצאות העיקריות על הילדים מבחינת ביגוד, צרכים רפואיים וכמובן הוצאות נוספות רלוונטיות על מנת לדעת מהן העלויות החודשיות הממוצעות בגידול הילדים.  רשימת ההוצאות הינה הבסיס לחישוב העתידי של דמי המזונות בשכלול יחד עם השכר אותו אתם מרוויחים ותנאי ההסכם ביניכם.

נכסים מוחשיים משותפים שאינם מקרקעין

גם פה ההמלצה היא לערוך רשימה של כל הנכסים אשר יש לכם במשותף. במידה ואתם יכולים ומסכימים תוכלו מראש לחלק אותה שווה בשווה אך אם נוצרת אי הכמה ברשימה חשוב שתדעו מה הם הנכסים עליהם לא תוכלו לוותר ואיפה כן תוכלו לבוא לקראת, על מנת שתתאפשר חלוקה מאונת כמה שניתן של הרכוש המשותף.

קופות גמל וזכויות פנסיוניות  .ובנוסף גם עברו על החסכונות , יתרות חשבונות הבנק, הלוואות וכל התחייבות פיננסית שלכם. טבלאות מסודרות יעזרו לכם לקהל תמונה על מצבכם הכלכלי ואפשרויות חלוקת הרכוש העתידית.

ההחלטה להיפרד אמנם התקבלה עכשיו, בזמן משבר, אך היא תשפיע לטווח הארוך ותהיה תקפה לעתיד. לכן אין להתייחס רק למצב הנוכחי בו אתם נמצאים אלא לקחת בחשבון שינויים עתידיים בהתנהלות הכלכלית והאישית שלכם ולפעול בהתאם.

 

עו"ד איימי בכור-בוני http://www.eymi.co.il/

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

רישום זוגיות לתושבים

לראשונה בגבעתיים – אישור רישום זוגיות לתושבים