שבת , יולי 4 2020
ראשי / גבעתיים / הלמ"ס: תושבי גבעתיים חיים יותר

הלמ"ס: תושבי גבעתיים חיים יותר

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי העלייה הגבוהה ביותר בתוחלת החיים נרשמה בעיר גבעתיים והיא עומדת על 3.2 שנים

גבעתיים
גבעתיים

תושבי גבעתיים נהנו מהעלייה הגבוהה ביותר בארץ בתוחלת החיים, העומדת על 3.2 שנים, זאת לעומת עלייה ממוצעת של 1.8 שנים בלבד ביתר הערים ישראל – כך עולה מנתוני הלמ"ס.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


הנתון מרשים במיוחד לאור העובדה שתוחלת החיים הממוצעת בארץ עלתה באותה תקופה רק ב-1.8 שנים וכי ישנן ערים שבהן חלה ירידה בתוחלת החיים בהן גם ערים מבוססות כרעננה. תוחלת החיים של כלל האוכלוסייה בישראל בממוצע לשנים 2013-2017 עמדה על 82.6 שנות חיים.

תלמידי גבעתיים רוקדים 70

מהנתונים עולה כי בין השנים 2005-2009 לבין השנים 2013-2017 ,תוחלת החיים בישראל עלתה כאמור ב-1.8 שנים. באותן שנים חלה עלייה בתוחלת החיים בערים שבהן יותר מ-50,000 תושבים, אך לא במידה שווה. בערים גבעתיים, רמלה, חדרה ונצרת השיפור בתוחלת החיים היה גבוה יחסית. בערים חולון, נהריה ובת ים השיפור היה נמוך יחסית. בערים בית שמש ורעננה חלה ירידה קטנה בתוחלת החיים.

שבט צופי גבעתיים, צילום: באדיבות דוברות עיריית גבעתיים
שבט צופי גבעתיים, צילום: באדיבות דוברות עיריית גבעתיים

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת את הפרופיל הבריאותי-חברתי של היישובים בישראל. הפרופיל כולל נתונים דמוגרפיים, בריאותיים וחברתיים לפי רמות גיאוגרפיות: כלל-ארצי, מחוזות, נפות ויישובים שבהם יותר 10,000 תושבים. בין השאר נבדקו נתונים רבים, ביניהם: תוחלת חיים ושיעורי תמותה, סיבות מוות, שיעורי פריון, לידות חי, לידות מת, הפסקות היריון, תחלואה בסרטן לפי סוגים עיקריים, מוגבלות, התנהגויות בריאות, מבוטחים בקופות החולים, בעלי ביטוחי בריאות משלימים ופרטיים, מדדי חינוך, ועוד.

גינת זיכרון למתכנן הגינות, צילום: באדיבות דוברות עיריית גבעתיים
גינת זיכרון למתכנן הגינות, צילום: באדיבות דוברות עיריית גבעתיים

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אלכסנדר סמירנוב

סיוע באיתור נעדר בסיכון בגבעתיים