יום ראשון , אוקטובר 24 2021

הנהגת ההורים בגבעתיים השתתפה במחאת שיירת הרכבים לכנסת

הורי הילדים בעיר לקחו חלק בשיירת הרכבים שעלתה לירושלים, כמחאה על התעלמות הממשלה, לדבריהם, מילדי כיתות ה'-י'. חברת הנהלה בהנהגת ההורים: "מתכוונים להגיש בג"צ כנגד המדינה"

שיירת מחאה לכנסת (צילום פרטי)
שיירת מחאה לכנסת (צילום פרטי)

הורי הילדים, בהובלת הנהגת ההורים הארצית, ערכו שיירת מחאה לכנסת בשבוע שעבר בקריאה – "חינוך לפני הכל, לא משאירים אף ילד מאחור".

זאת בעקבות החלטת הממשלה בה ילדי כיתות ה' ומעלה ילמדו מרחוק, בעוד ילדי א-ד יוכלו ללמוד בכיתות בערים ירוקות וצהובות בלבד.

גם הורי הילדים בגבעתיים הצטרפו למחאה. עינת גבריאלי, מרכזת צוות יסודי וחברת הנהלה בהנהגת ההורים, שלקחה חלק פעיל במחאה יחד עם בעלה ו-3 ילדיה, אמרה: "היתה מחאה מרגשת של עשרות רבות של הורים וילדים מכל רחבי הארץ, שיצאו בשלישי האחרון בשיירת מחאה ממרכז הארץ אל משכן הכנסת. אני אישית הגעתי בהרכב מלא עם בעלי והילדים, שלוקחים חלק פעיל במאבק.

0_IMG-20210211-WA0008
דריה, עלמה עודד. ילדיה של עינת. גבריאלי שותפים למאבק (צילום פרטי)

אנחנו ההורים דורשים את פתיחת מוסדות החינוך במוסדות ירוקים וצהובים מלא, מגן ועד תיכון כולל הענקת אוטונומיה לראשי הערים להחליט האם, מה וכיצד לפתוח ביישוביהם".

גבריאלי הדגישה כי בהנהגת ההורים לא מתכוונים לוותר הפעם: "הנהגת ההורים הארצית מתכוונת להגיש בג״צ נגד הממשלה, על העוול הנורא שנגרם לילדי כיתות ה' עד י', שיושבים בבית שנה שלמה (פחות 16 ימים) ודורשים מהממשלה למצוא פתרון דחוף למצוקתם האיומה של מאות אלפי ילדים.

מחאת שיירת רכבים בדרך לכנסת (צילום פרטי)
מחאת שיירת רכבים בדרך לכנסת (צילום פרטי)

בנוסף, צריך להפסיק לשגע ולטרלל את ההורים והילדים עם מתווים הזויים שלא מחזיקים שעתיים, או מפורסמים באישון ליל כשאיש אינו יכול להיערך כראוי לקראתם.

הילדים האלו בבית כבר שנה, שמישהו יתאפס ויבין נזקי הקורונה הם לא הנזקים היחידים. הילדים חווים בדידות, ניכור, התמכרות למסכים, סמים ועוד קשיים שאנחנו רואים עכשיו רק את קצת הקרחון שלהם. שכחו אותם בבית, ועד שלא יתחילו לספור אותם ולתת להם מענה – אנחנו נמשיך.

אני לא אפסיק עד שמשהו יזוז. אני בצוות המחאה של ההנהגה, פעילה בהמון קבוצות של הורים – אנחנו לא מוותרים עד שיהיה מענה".

מחאת הנהגת ההורים (צילום עדי בן עמר)
מחאת הנהגת ההורים (צילום עדי בן עמר)

סיגל שפיץ טולדנו, יו"ר ועד ההורים בגבעתיים, תומכת אף היא במאבק ההורים: "כיו"ר ועד ההורים בעיר, מלבד היותי חברה בהנהגה הארצית, היה לי הכבוד להשתתף בשיירת הרכבים ולפעול לטובת כלל ילדי ישראל, בכל שכבות הגיל. המסר לממשלה הוא ברור – נגמר הזמן לסלחנות.

הגיע הזמן לתכנן, להעביר סמכויות לרשויות, לתקצב ובעיקר לשים את הילדים בראש סדרי העדיפויות. נשבר הלב להבין שלממשלת ישראל בכלל ושר החינוך בפרט, אכפת מהכלכלה בלבד ולא מהילדים, שהם למעשה עתיד המדינה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

שלט חינוך רמת גן

משטרת ישראל מגיבה לסערת יקירת העיר רמת גן