יום ראשון , אוקטובר 24 2021

חגיגות ט"ו בשבט בבתי הספר בגבעתיים

בתי"ס בעיר מציינים את חג האילנות תחת מגבלות הסגר, כאשר חלק מהם קיימו פעילות התנדבותית עם גמלאים ושורדי שואה המתגוררים בגבעתיים. הורי תלמידי בית ספר שמעוני נרתמו גם הם לחלוקת השתילים

תלמידי שמעוני בחלוקה לקשישים (צילום דוברות עיריית גבעתיים)
תלמידי שמעוני בחלוקה לקשישים (צילום דוברות עיריית גבעתיים)

הצוותים החינוכיים בבתי הספר בגבעתיים לא נתנו לסגר לעצור את חגיגות ט"ו בשבט, ונערכו עם שלל פעילויות הפגה בזום לכבוד החג, חידונים ושתילת עציצים ביתיים. חלק מבתי הספר קיימו גם פעילות התנדבותית עם גמלאים, שורדי שואה ומשפחות מיוחדות.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


הנהלת בית ספר שמעוני בשיתוף עם הנהגת ההורים, קידמו פעילות קהילתית עם גמלאי מועדון אלון. התלמידים ביקרו את הגמלאים וחילקו להם שתילים, ברכות וחוברות פעילות. הורי בית הספר נרתמו גם הם וסייעו בהסעות לחלוקת השתילים. הגמלאים שמחו לפגוש את התלמידים, שזכו לקחת חלק בפעילות עם ערך מוסף לחג.

ברכה לחג מבי"ס שמעוני (צילום דוברות עיריית גבעתיים)
ברכה לחג מבי"ס שמעוני (צילום דוברות עיריית גבעתיים)

בבית הספר אלון מועצת התלמידים הירוקה קידמה תחרות בין הכיתות לשתילת עציצים ביתיים בתוך אריזות ישנות. המועצה הדגישה בתחרות את חשיבות השימוש החוזר בחומרים ואריזות. הורי הוועד של כיתה ב'-3 העניקו לילדים ערכות עציצים לשתילה ביתית. חלוקת העציצים התקיימה במפגשי קפסולות מצומצמות בגינת רבקה יחד עם המחנכת.

תלמידי יגאל אלון (צילום דוברות עיריית גבעתיים)
תלמידי יגאל אלון (צילום דוברות עיריית גבעתיים)

בבית הספר כצנלסון, צוות ההנהלה, ההורים והתלמידים חילקו עציצי רקפת, עוגות ומאפים לחברי מועדון האזרחים הוותיקים שדה בוקר. תלמידי ה'-3 בבית הספר בחרו פרי או ירק והתנסו באתגר הנבטה במהלך השבועות שקדמו לחג. הם למדו על השקייה, זרעים ודישון האדמה. ביום החג, כל תלמיד שיתף בתמונה המתעדת את תהליך ההנבטה.

התלמיד אורי הראל מבי"ס כצנלסון (צילום דוברות עיריית גבעתיים)
התלמיד אורי הראל מבי"ס כצנלסון (צילום דוברות עיריית גבעתיים)

בבית הספר אמונים תלמידי כיתות ד' ו-ו' נהנו בחדר בריחה לחג בזום. התלמידים חולקו לחדרים ומילאו משימות הקשורות לאזכורים תנ"כיים ותרבותיים של עצי הארץ. הם התבקשו לזהות ציטוטים מהמקורות ולאתר עצים המוזכרים בשירים החג. בבית הספר לאה גולדברג תלמידי כיתה א' יערכו סדר ט"ו בשבט עם ההורים והמורים בזום, ולשם כך יצטיידו בפירות יבשים וביין תירוש. הסדר יורכב מברכות ושירה משותפת של שירי החג.

בבית הספר בן גוריון תיערך ביום שישי קבלת שבת בית ספרית בזום עם מורים, תלמידים והורים, במסגרתה ייערך חידון לט"ו בשבט. תלמידים גם יקריאו קטעי קריאה לחג. בבית הספר ברנר תלמידי כיתות ה' השתתפו בחידון לחג על עצים ומנהגי החג, ובשיעור כושר גופני בזום, ששילב בין משימות ספורטיביות לחידות על מאפייני פרי העץ.

בבית הספר בורוכוב התקיימו שיעורים יצירתיים בזום, שכללו הכנת שיפודי פירות צבעוניים, הכנת סלטי פירות מרעננים והתנסות בשתילה ביתית. בבית הספר גורדון מחנכות כיתה ב' נפגשו עם התלמידים בקפסולות במרחב הפתוח וחילקו להם "זרעים של אהבה" לשתילה ביתית.

בתיכונים ציינו את החג בפעילויות קהילתיות. תלמידי שמעון בן צבי ואורט חילקו ערכות אפייה וצמחי תבלין ל-46 משפחות מיוחדות בגבעתיים. באורט, תלמידים הלוקחים חלק בפרויקט "מחוברים", המבוסס על מפגשים עם שורדי שואה תושבי העיר, חילקו להם מארזי פירות יבשים לחג ואגרות לציון יום השואה הבינלאומי, שחל אתמול. תלמידי קלעי חילקו עציצי תבלין וחוברות פעילות לחברי מועדון האזרחים הוותיקים בבית ראשונים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

שלט חינוך רמת גן

משטרת ישראל מגיבה לסערת יקירת העיר רמת גן