יום שישי , אוגוסט 7 2020
ראשי / מוקירים את המורים ולא שוכחים את הגננות והסייעות

מוקירים את המורים ולא שוכחים את הגננות והסייעות

פורום ההורים היישוביים וועד הגנים הארצי קוראים לשנות את יום המורה ליום המורה, הגננת והסייעת. כולם חלק בלתי נפרד מהמערך החינוכי ויש להוקיר אותם על תרומתם

סיגל שפיץ טולדנו
סיגל שפיץ טולדנו צילום עצמי

אחת לשנה מציין משרד החינוך את יום המורה במטרה להוקיר תודה לכל אנשי החינוך ברחבי הארץ. בפרסומים השונים, שמפיץ המשרד באמצעי המדיה השונים, מצוין כי "זהו זמן טוב להוקיר את המורים, המחנכים והגננות" עבור עבודתם המסורה לאורך השנה. אם כך, סבורים בפורום ההורים היישוביים וועד הגנים הארצי כי הגיע הזמן לשנות את השם, כך שיכלול גם את שאר העוסקים במלאכת החינוך החשובה.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


במכתב ששלח הפורום למשרד החינוך הוא כותב כי "הכותרת 'יום המורה' לא משקפת את כלל המחנכים בישראל, לסוגיהם. אם כוונת המשרד ו/או יוזמי יום זה להוקיר גם את הגננות, אין ספק כי בכותרת האמורה ישנו טעם לפגם.
מורה, באשר הוא, הינו מקצוע אקדמי וכך גם גננת. שניהם עוסקים בחינוך ולימוד ילדינו".

בפורום מסכימים כי "לא כל מורה הוא מחנך, אך כולם עוסקים בחינוך. לא פחות חשוב, בגני הילדים מועסקות סייעות, אשר מהוות חלק בלתי נפרד מהמערך החינוכי ולעתים אף מצטיינות בכך. הורי הגנים ברחבי הארץ מוקירים אותן ביום זה, אך נדמה כאילו נשכחו על ידי משרד החינוך".

בפורום מתייחסים במכתב גם למשבר העסקת סייעות ברחבי הארץ. "ייתכן כי הכלתם בצורה ברורה באירועי יום המחנך, תהא הסנונית הראשונה בשינוי התפיסתי של המקצוע.

סיגל שפיץ טולדנו, יו"ר ועד הגנים בגבעתיים, אומרת כי "אני שמחה באופן אישי לדייק את המאורע לטובת כלל הגננות והסייעות בישראל, שהן מחנכות לא פחות מאחרים. אמן ויהיה זה שינוי שישפיע ולו במעט, על תפיסת המקצוע הכל כך חשוב בחינוך הגיל הרך".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

חיסון אילוסטרציה. תמונה PIXABAY

מינהלת דן בכללית: אל תדחו את חיסוני השגרה של ילדיכם