יום ראשון , ינואר 17 2021
ראשי / גבעתיים / פאבים ושכנים חייבים להיות אויבים?

פאבים ושכנים חייבים להיות אויבים?

מרכז הגישור בגבעתיים הציג בכנס הגישורים ה-12, שנערך באוניברסיטת בר אילן, את המודל שפיתח ליישוב סכסוכים. המרכז פועל בליווי מקצועי של "תכנית גישורים", התכנית הארצית לקידום הדיאלוג ויישוב הסכסוכים בקהילה

כנס הגישר
כנס הגישר

כנס הגישורים ה-12 נערך באוניברסיטת בר אילן בהשתתפות עשרות אנשים ממרכזי הגישור בקהילה "תכנית גישורים" ומהתכנית לניהול ויישוב סכסוכים ומו"מ.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


מרכז הגישור גבעתיים התבקש על ידי "תכנית גישורים" להציג את המודל שפותח בליווי ד"ר רויטל חמי זינימן, מהתכנית ליישוב סכסוכים ומו"מ בבר-אילן אשר גם מגשרת בהתנדבות במרכז גישור בגבעתיים.

המרכז בחר להציג בכנס את הנושא המורכב: "חיים במשותף: הקמת פאבים בסביבת מגורים ותיקה" על רקע המעבר של צעירים להתגורר בעיר גבעתיים. המעבר של הצעירים לגבעתיים שינה את המאזן הדמוגרפי בה, והביא לשינויים סביבתיים ותרבותיים, כמו למשל הרחוב הראשי והוותיק "כצנלסון", אשר בערב הופך למקום בילוי עבור צעירים בעקבות פתיחתם של פאבים ובארים שכונתיים.

המחלוקות על רקע הרעש בין בעלי הפאבים ובין השכנים החל מרגע פתיחתם, עם הקמת מרכז הגישור בעיר, לא איחרו להגיע למרכז פניות רבות בנושא. מרכז הגישור ראה בחשיבות הנושא ולקח על עצמו להתמודד עם האתגר במסגרת "שבוע הדיבור החדש" אשר התקיים בחודש פברואר 2019, ולהביא את הצדדים להדברות ולייצר דיאלוג אפקטיבי.

במסגרת "שבוע הדיבור החדש" נערך דיון בליווי מנחות ממרכז הגישור, במהלכו ניהלו הצדדים משא ומתן והציעו הצעות לפתרונות. למרות העובדה שהשכנים הגיעו טעונים והשיח היה מתוח, הצליחו מרבית המשתתפים להגיע להסכמות. חלקם הגיעו להסכמות כבר באותו המפגש, חלק מהקונפליקטים הועברו לגישור פרטני במרכז הגישור וחלק מהקונפליקטים הועברו בהסכמה להמשך בדיקה של גורמים ברשות המקומית, כמו בדיקת רעש.

בבדיקה שנעשתה לפני מספר שבועות נראה כי בתקופה האחרונה כמעט ולא מגיעות תלונות באשר לפעילות הפאבים וכי ההדברות הישירה במעגלי השיח אשר קיים מרכז הגישור תרמו מאוד לקהילה המשתנה.

בכנס הציגו דורית קראוס שחר, מנהלת המרכז ורון גיספן, סטודנט בבר אילן אשר עשה את עבודת הגמר שלו בפרויקט זה, את התהליך הגישורי שנעשה ואת הפתרונות השונים, אשר מבוססים בעיקר על תקשורת ישירה בין הצדדים. המשתתפים הביעו התעניינות רבה בעקבות מקרים דומים בעירם,  ולמדו כיצד להביא לידי הצלחה תהליך גישור עירוני מורכב.

המרכז העירוני לגישור ולבניית הסכמות בקהילה, הוקם בשנת 2018 באמצעות עמותת קהילתיים ועירית גבעתיים ופועל בשיתוף פעולה עם השיטור הקהילתי, מערכת החינוך, אגף הרווחה, מרכז שירות לתושב, אגף ההנדסה, הרשות להתחדשות עירונית ונותני שירותים אחרים ברשות המקומית. המרכז פועל בליווי מקצועי של "תכנית גישורים", התכנית הארצית לקידום הדיאלוג ויישוב הסכסוכים בקהילה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אירוע הצפה בר"ג צילום יששכר ויס תיעוד מבצעי מד"א

הגשם שוב פה: מדריך מד"א לחורף בטוח בימי הסגר