יום ראשון , ינואר 24 2021
ראשי / ראשי / ביום שישי: גבעתיים מצטרפת לשביתת החינוך המיוחד

ביום שישי: גבעתיים מצטרפת לשביתת החינוך המיוחד

ועד ההורים העירוני החליט בשיתוף עם נציגי החינוך המיוחד להצטרף למחאה הארצית ולקרוא להורי ילדי הגנים ובתי הספר היסודיים והתיכונים לעתיד הילדים שלא לשלוח את ילדיהם למוסדות החינוך ביום שישי זה בשעה הראשונה ללימודים בין 08:00 ל-09:00. ראשי הוועד, סיגל שפיץ טולדנו ורונן קריסטל: "כוחנו באחדותנו. אנחנו נהווה את הסמן והמופת לערבות הדדית, תמיכה ולכידות, ואולי ניתן את האות לשינוי בחברה הישראלית כולה"

צילום משרד החינוך
צילום משרד החינוך

הורי ישראל יוצאים למאבק למען רווחת כלל הילדים וילדי השילוב והחינוך המיוחד בפרט, ובפורום ועד ההורים הישובים הוחלט על השבתה של שעה אחת ביום שישי הקרוב, 13.9.
ההשבתה היא כמחאה על כך שבמסגרת תקציב 2019 נכשלו משרדי החינוך והאוצר בהיערכותם ותקצובם את החינוך המיוחד, דבר שישפיע על תלמידי החינוך המיוחד בפרט אך גם על כל תלמידי ישראל, כאשר גם אין התחייבות למענה לחינוך המיוחד במסגרת תקציב המדינה לשנת 2020, ולכן ייתכן שיישומו של חוק החינוך המיוחד יקרוס כבר בסוף 2019.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


בגבעתיים החליט ועד ההורים העירוני בשיתוף עם נציגי החינוך המיוחד להצטרף למחאה ולקרוא להורי ילדי הגנים ובתי הספר היסודיים והתיכונים לעתיד הילדים שלא לשלוח את ילדיהם למוסדות החינוך ביום שישי זה בשעה הראשונה ללימודים בין 08:00 ל-09:00. "כוחנו באחדותנו", אומרים סיגל שפיץ טולדנו ו-רונן קריסטל, יו"ר (משותף) ועד ההורים העירוני גבעתיים. "אנחנו נהווה את הסמן והמופת לערבות הדדית, תמיכה ולכידות, ואולי ניתן את האות לשינוי בחברה הישראלית כולה".

יש לציין כי השבוע השיק משרד החינוך את רפורמת החינוך המיוחד, שכוללת את השינויים הבאים:

▪ ועדות ההשמה יוחלפו בוועדות זכאות ואפיון.

▪ בראש ועדת הזכאות יעמוד נציג של מחוז תל אביב במשרד החינוך.

▪ בדיקת הזכאות תהיה בהתאם לרמת התפקוד, ולא רק בהתאם לסוג הלקות.

▪ הורה יבחר את סוג המסגרת בו ילמד הילד.

לדברי המשרד, "מדובר בבשורה עבור ההורים והתלמידים, שמכילה את המלצות דו"ח דורנר על כל החינוך המיוחד: חינוך איכותי יותר, קרוב יותר לבית, עם מקסימום אפשרויות בחירה ומקסימום שירותים. במחוז תל אביב מונו עד כה 30 אנשי חינוך שישמשו כיו"ר ועדות הזכאות והאפיון ויהיו אחראים על מתן הזכאות החדשה. השבוע התכנסו כל מפקחי מחוז תל אביב ביחד עם הגורמים הקשורים להנעת הרפורמה במערכת החינוך כדי לדון על היבטים שונים ביישום התיקון לחוק החינוך המיוחד, ההכלה וההשתלבות".

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

חיסון (צילום אילוסטרציה pixabay)

כשליש מתושבי ר"ג וגבעתיים התחסנו לקורונה