יום שני , ספטמבר 23 2019
ראשי / ראשי / הורים לילדי קיטנות בגבעתיים: "הילדים לא נוגעים באוכל"

הורים לילדי קיטנות בגבעתיים: "הילדים לא נוגעים באוכל"

הורים לילדים ברשת טומשין מלינים על איכות המזון שניתנת במקום: "הילדים לא נוגעים בלחם. התחלנו להביא לחמים בעצמנו ולקנות מצרכים לגן כי אין ברירה". העירייה: "הנושא נבדק מול המפעילים וניתנה הנחייה להגיש לחם טרי בקייטנה"

לחם קפוא
לחם קפוא

הורים לילדים שהולכים לקיטנות של רשת טומשין בגבעתיים מדווחים על בעיות בהזנה.

לדברי אחת האמהות, המזון שניתן לילדים לא איכותי ולא טרי. "חלוקת המזון מתבצעת רק בשני ובחמישי לכן מבקשים מהסייעות להקפיא לחם ולהפשיר לילדים. אצלנו הילדים לא נוגעים בלחם שהוא הלחם הכי ירוד באיכותו. ביקשנו שיביאו לנו קמח במקום הלחם שלא נוגעים בו וגם לזה לא הסכימו כאשר קמח הרבה יותר זול מלחם. התחלנו להביא לחמים לגן ולקנות מצרכים בעצמנו. שזה הזוי אבל אין ברירה".

אם אחרת אומרת כי "לדעתי כל ההורים צריכים להתאחד נגד ההזנה של טומשין שהיא פשוט ביזיון. אין מיונז וביצים בשל חשש לסלמנולה. הציעו לסייעות לערבב גבינה לבנה עם מיונז כדי לתת תחושה של סלט מיונז. הסייעות טוענות שהילדים רעבים ולא אוכלים בבוקר. אנחנו משלמים הרבה כסף כדי שהמזון יהיה טרי ואיכותי וזה לא מה שאנחנו מקבלים".

מהעירייה נמסר: "עמותת קהילתיים מפקחת על פעילות בוקרון הקיץ בגנים באמצעות צוות פיקוח הכולל יועץ להסדרי הזנה של עיריית גבעתיים הפועל לאורך כל השנה בייעוץ לצהרונים והמועדוניות. ההזנה בבוקרון הקיץ כוללת ארוחת בוקר מגוונת הכוללת – ירקות , פירות , לחם , ממרחים שונים (גבינות לסוגיהן, חומוס, טונה ו/או מנת חלבון אקוויולנטית בגנים עם אלרגיות לאחד מרכיבי המזון) וכל זאת על פי הנחיות משרד החינוך. בעקבות תלונה על אי טריות הלחם המוגש בקייטנה – הנושא נבדק מול המפעילים וניתנה הנחייה להגיש לחם טרי בקייטנה ולא להסתמך על לחם שהוקפא כמה ימים קודם. הוצגה תלונה נוספת לגבי היעדר ביצים ומיונז בבוקרון. הביצים אינן נכללות בתפריט הקייטנות מזה מספר שנים בהמלצת ובהנחיית יועץ להסדרי ההזנה הואיל והן מקור בעייתי לתחלואה. המיונז לא היה חלק מתפריט הבוקרונים ואינו מאושר לשימוש בקיץ, עקב היותו מזון רגיש".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אימת סוחרי האופניים נשלח למעצר, צילום אילוסטרציה

נעצר חשוד בגנבת אופניים חשמליים בשווי אלפי שקלים מגבעתיים