ראשי / גבעתיים – סדנת גיזום לפעילי הגינות בעיר

גבעתיים – סדנת גיזום לפעילי הגינות בעיר

סדנת טיפוח וגיזום עצים הועברה לפעילי הגינות הקהילתיות בהנחיית מנהל גנים ונוף בעיריית גבעתיים רענן שמעיה.

סדנת גיזום. עיריית גבעתיים
סדנת גיזום. עיריית גבעתיים

ביום שישי 10.7.20  התקיימה בגן רבקה סדנה מיוחדת של היחידה לקיימות ואיכות הסביבה באגף שפ"ע  לפעילי הגינות הקהילתיות בהנחיית מנהל גנים ונוף בעיריית גבעתיים רענן שמעיה. הסדנה נערכה תחת מגבלות ההתקהלות וכללה 20 משתתפים. לאור הביקוש הרב תערך בהמשך סדנה נוספת. כל משתתף בסדנה קיבל מדריך מסודר בנושא גיזום וטפול בעצים.


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


גיזום עצים הוא אחת מהפעולות הבסיסיות שצריכות להתבצע ע"י מגדלי עצי פרי ו/או נוי בגינה, במטע או בפרדס. השאלות שעולות בדרך כלל הן: אילו עצים יש לגזום? מתי לגזום? ובאיזו תדירות? כיצד ובאיזו מידה יש לבצע את הגיזום ?

סדנת גיזום. עיריית גבעתיים
סדנת גיזום. עיריית גבעתיים

בין השאר דובר בסדנה על תחזוקת העצים ושיטות הגיזום. התחזוקה חשובה על מנת שהעץ יוכל לגדול, להתחדש ולהניב פירות, ובנוסף שלא יהווה מפגע לסביבה.

רענן ציין כי קיימים שלושה סוגי גיזום מרכזיים :

גיזום חידוש – הנעשה בעצים מבוגרים ובכל חלקי העץ .

גיזום דילול – שנועד לאפשר הכנסת קרני שמש אל חלקי העץ באופן שווה .

גיזום הסחה – מטרתו לכוון את העץ ולאפשר לו לצמוח בכיוון הנכון, כך שיגדל יציב ומאוזן וימנע קריסה עתידית.

מודל הגיזום "הקלאסי" של עצי נוי המיועדים לספק צל, מומלץ על השארה של ענף מוביל עד לגובה של כ 2.5 מ' ורק אז קיטום שלו על מנת ליצור התפצלויות והתרחבות הנוף .

הגיזום הטוב ביותר כולל השארה של ענפים חשובים או ענפי שלד היוצאים מהענף המוביל בזווית של כ- 60 מעלות. ענפים שיוצאים בזויות חדה יותר מ 60 מעלות יהיו רגישים לשבר בנקודת החיבור כתוצאה מעומס על הענף. יש להותיר ענפים מכל צידי הגזע כך שיתקבל נוף סימטרי ככל הניתן.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

התו הירוק (צילום מסך אפליקציית רמזור)

רשמית: התו הירוק הוארך עד סוף השנה