יום חמישי , אוקטובר 22 2020
ראשי / בית הדין של מפלגת מר"צ: פסלו את הבחירות הפנימיות

בית הדין של מפלגת מר"צ: פסלו את הבחירות הפנימיות

מפלגת מרצ פסלה לכאורה ביום שלישי האחרון את בחירתו של צחי זליכה, מחזיק תיק הלהט״ב בשנתיים האחרונות, והודיע כי יערכו בחירות חדשות לתפקיד יו"ר המפלגה. כאשר זליכה הוא המתמודד היחידי בבחירות הפנימיות

צחי זליכה. יו''ר מר''צ. צילום: יח''צ מרץ
צחי זליכה. יו''ר מר''צ. צילום: יח''צ מרץ

ההחלטה על בחירות חדשות הגיע עקב אי סדרים בספר המתפקדים לסניף. יחד עם זאת קבע  בית הדין כי זליכה היו"ר המכהן יהיה המועמד היחידי בבחירות אלו מטעם מפלגת מרצ.  בהחלטתו מתח בית הדין ביקורת הן על זליכה והן על העותר, עופר שמיר .


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


תזכורת: המערער, עופר שמיר, התמודד לתפקיד היו"ר  (למרות שהוא טרם סיים את ההכשרה של דרישות המפלגה להתמודדות, א"פ). בבחירות שהתקיימו הפסיד שמיר וזליכה ניצח ברוב מוחץ ונבחר לתפקיד יו"ר מרצ ברמת גן.  לפני מספר חודשים התגלה לעיניו של שמיר כי קיימים אי סדרים בספר המתפקדים. בעקבות כך הוגשה תלונה לוועדת הבחירות הארצית שהתגלגלה לבית הדין של מרצ.

לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים רמת גן גבעתיים ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה – רמת גן ניוז – כל מה שקורה בעיר

בהחלטת השופטים נכתב כי טענתו העיקרית של שמיר לבית הדין, היתה  כי ספר הבוחרים פגום באופן מהותי, מאחר שחלק משמעותי מהמתפקדים שנכללו בספר מסרו מספרי טלפון זהים לאלה של מתפקדים אחרים, וכי חלק ניכר מהמספרים שנמסרו הם של זליכה ושל עוזרו האישי. בנוסף הוא גם ביקש לאפשר לו להתמודד נגד זליכה במידה ובית הדין יפסול לכאורה את זליכה מתפקיד היו"ר. זליכה טען מנגד כי פרטי הבוחרים אינם מעודכנים מאחר ואלה פחדו שיציקו להם באמצעות הודעות לסלולרי וכי אי הסדרים נובעים מתום לב.

עופר שמיר
עופר שמיר. יח"צ מר"צ

אחרי חודשים של עתירות ודיונים מול ועדת הבחירות של מרצ, ומול בית הדין של מרצ, הכריעו דייני בית הדין לתקן במהירות את ספר הבוחרים ולקיים בחירות חדשות לתפקיד יו"ר מרצ. גם כשזליכה יהיה המועמד היחיד. בהחלטתם מתחו הדיינים ביקורת הן על שמיר והן על זליכה.

לכתבות נוספות:
”האו מיאו” – לוח בעלי החיים החדש של גבעתיים
סיבוב ניסיון עוקץ: כך פעלה השיטה של גנב האופניים הסדרתי

 

בין היתר ציינו הדיינים בהחלטתם "בחינת ספר הבוחרים שבפנינו מעלה, שביחס לכמה עשרות מתפקדים מתוך כ-385 לא התקיים תנאי זה. ביחס ל-63 מהם מספר הטלפון שנרשם משויך גם למתפקדים אחרים, ומכאן שלגבי מרביתם – אין הוא מספר הטלפון שלהם ואין הוא בגדר "פרטיו של החותם" כנדרש בתקנון. לגבי כ – 30 נוספים – נרשם מספר שגוי, או שלא נרשם כל מספר טלפון, ולחלקם אף לא נרשמו לא מספר טלפון ולא כתובת דוא"ל".

בנוסף ציינו הדיינים: "קביעת בחירות חדשות ברמת גן מחייבת הבהרה בנוגע לזכאותו של העותר להשתתף בהן כמועמד, שכן נכון להיום כבר חלפה תקופת הכשרתו החוקתית והבשילה לכאורה זכאותו להיבחר. עם זאת, הרי שבמועד המקורי לקיום הבחירות אין ספק כי לא כך היה ועל כן לא ראינו לאפשר מעין "הכשרה בדיעבד" ונורה כי הבחירות יתקיימו על בסיס המועמדים שהיו כשירים במועד המקורי – 18/5/15."

עופר שמיר בתגובה: "ברגעים אלה אני למד את החלטת הדיינים בכובד ראש ואשקול את צעדיי בהמשך הדרך".

זליכה אמר בתגובה: "ההחלטה של בית הדין היתה לתקן את הטעויות שנעשו בתום לב בספר הבוחרים ולקיים בחירות חדשות כשאני המועמד היחיד. נפעל לעשות כן במהרה. ההחלטה מאפשרת לי את המשך עשייתי למען תושבי רמת גן כמועמד המפלגה וזאת אתפנה לעשות כעת".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

WhatsApp Image 2020-10-22 at 07.34.37

המטפל התמוטט בחצר הקנגורו – מתנדב מד"א שעובד בספארי, הציל את חייו