יום שני , נובמבר 23 2020
ראשי / האופוזיציה מתגבשת לקרב על הספריה: "אומרים זמני, בפועל זה קבוע"

האופוזיציה מתגבשת לקרב על הספריה: "אומרים זמני, בפועל זה קבוע"

בעקבות לחץ ציבורי ברשתות החברתיות מסתמן איחוד בין חברי האופוזיציה במטרה למנוע את הקמת הגן. העירייה: "נבחרי ציבור פועלים ממניעים פוליטיים"

עו"ד גלעד שריר, צילום: יח"צ

מסתמן כי לאור לחץ של תושבים ברשתות החברתיות תפעל האופוזיציה במועצת העיר הקרובה יחדיו בניסיון לסכל את הקמת הגן בספרייה ברחוב חיבת ציון.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


יו"ר האופוזיציה, אדם קניגסברגר, לא מתעלם ממצוקת הילדים. "המצוקה נולדה בגלל כשלון בתכנון. הם בנו ללא הכרה ועכשיו אין להם מקום לגני ילדים והם מנסים לתקוע אותם בכל מקום. הספרייה בשימור מחמיר ולא מתכוננים להרוס, אלא לקחת חלק מהספריה ולהעביר לגן ילדים. כשבונים מקום יש יעוד, ואי אפשר להעביר יעוד ללא חוק. ואנחנו מתנגדים. ברור שצריך למצוא פתרון לילדים. אז שיפתרו בשכונת הלל. אם יש מצוקה בשכונה, שישכרו בית, ישלמו כסף ויפתחו גן ילדים. למה בתוך ספריה שזה מפריע לכלל הציבור".

אדם קניגסברגר, צילום: יח"צ
אדם קניגסברגר, צילום: יח"צ

האופוזיציה תלך יחד בנושא הזה?

"אני כמעט בטוח שכן. אנחנו נפגשים. אעלה את הנושא כהצעה על סדר היום במועצה. מי שמגיע לו פה קרדיט גדול זה עו״ד רועי ברזילי, שגם הוציא עתירה או התנגדות נגד העניין החוקי פה. אי אפשר לעשות דברים בניגוד לחוק. מה שקורה בעירייה, שבכל פעם שעושים דבר כזה, הוא לא זמני. אומרים זמני, בפועל זה קבוע. כמו שני גני הילדים ליד אהל שם על שטח ציבורי פתוח בניגוד לחוק. אמרו שזה יהיה לזמן קצר. אני חושב שזה יהיה ל20 שנה. חתכו שם עצי אקליפטוס, הבטיחו שזה יהיה לשנתיים".

אתה מתעלם מזה ששנת הלימודים בפתח ויש הורים שמשוועים לפיתרון?

"בכל פעם האוכלוסיה תגדל. בנו המון. הם יוצרים בעיה ומוצאים לה פתרון הזוי. מחפשים פתרונות מחוץ לקופסא, אבל למעשה הם תוקעים את הילדים".

"אנסה למנוע את המחטף ההזוי הזה"

גם חבר המועצה עו"ד גלעד שריר נחוש להיאבק בהחלטה. "הנושא בטיפולנו כבר שבועיים, החל מהרגע שנודע. הצענו חלופות שונות ואף התרענו על בעיות תכנוניות שקיימות במקום. העירייה מנסה לקבוע עובדות בשטח ולהחליט החלטות פנימיות ללא אישור הוועדות והמועצה. רק לאחר המחאה שהובלנו, הם מנסים להעביר את התוכנית בכלים החוקיים, אולם השעון מתקתק ויש למצוא פתרון הולם לגן עירייה עבור 35 ילדים בני 3".

איזה פיתרון אתה מציע להורים התקועים בלי גן?

"הצעתי לראש העיר לעזור ככל יכולתי על מנת לייצר מענה לילדים מבלי לפגוע בסיפרייה. חשוב להדגיש ולהבהיר כי מדובר בבעיה חמורה ורחבה יותר, בעיה של מחסור בתכנון ארוך טווח ואותה יש לפתור באמצעות תוכנית מתאר שתענה על הצרכים האמיתיים של כל שכונה ושכונה בעיר. בישיבת המועצה הקרובה כמובן שאפעל לפי החובה הציבורית, כפי שפעלתי בכל הכהונה ואצביע לטובת הציבור. אנסה למנוע את המחטף ההזוי הזה, הגם שלפי חוק נדרש אישור המועצה לעניין וכלל לא היה צורך להגיש הצעה לסדר".

ליעד אילני, צילום: יח"צ
ליעד אילני, צילום: יח"צ

חבר המועצה ליעד אילני מוכן רק לרמוז כיצד יפעל. "מתוך הערכה לדיוני מועצת העיריה ולנבחרי הציבור אביע את עמדתי בסוגיה זו קודם בישיבת המועצה וכמובן אביאה לידיעת הציבור. בעיקרון בכל נושא של חינוך בכלל והגיל הרך בפרט אין עבורי קואליציה או אופוזיציה אלא רק טובת הילדים לנגד עיניי".

גם חבר המועצה אלי מוסרי שומר את הקלפים קרוב לחזה. "כשיעלה הנושא לדיון, נראה מי מצביע בעד או נגד. עם כל הכבוד, עדיין אין החלטה. מערכת החינוך בבעיה, מחפשים מבנה לגן ילדים".

עו"ד רועי ברזילי, צילום: יח"צ
עו"ד רועי ברזילי, צילום: יח"צ

לעו"ד רועי ברזילי אין ספק ביחס לאיחוד הכוחות בנושא הזה. "במידת הצורך גם אגיש בקשה לצו מניעה נגד העירייה. בוודאי שנפעל יחדיו"

תגובת עיריית רמת גן: "בניגוד לנטען, אין הסכמה כזו, וחלק נכבד מחברי האופוזיציה מבינים כי הפתרון הנבחר הינו הפתרון המיטבי, אשר שם את ילדי העיר בראש סדר העדיפויות העירוני ואינו פוגע כלל ועיקר בפעילות השוטפת בספרייה. חבל שיש נבחרי ציבור שפועלים ממניעים פוליטיים, במקום לחשוב עניינית על טובת הילדים והוריהם.

יודגש, כי עיריית רמת-גן רואה בספרייה כאחד מנכסיה התרבותיים החשובים של העיר, ומתכוונת לשומרה ככזו.  הגן יפעל במקום באופן זמני בחלק קטן בלבד משטח ספריית הילדים, ולא בשטח הספרייה המרכזי, באופן שלא יפגע בפעילותה בשום צורה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

בן צבי פעילות חוץ כיתתית. התמונה באדיבות דוברות גבעתיים.

גינת הקפסולות: בתי ספר בגבעתיים במפגשי תלמידים באווירה אחרת