יום רביעי , ספטמבר 30 2020
ראשי / "החינוך החרדי ברמת גן מתוקצב במיליונים ובממלכתי מחפשים כסף"

"החינוך החרדי ברמת גן מתוקצב במיליונים ובממלכתי מחפשים כסף"

יו"ר האופוזיציה, חגי אשר, מודאג ממצב התחזוקה של בתי הספר בעיר ובעיקר מהאפליה בחלוקת המשאבים. "בעוד כל חברי הנהלת העיר כיום ממלאים פיהם מים בעבר הלא רחוק מספסלי האופוזיציה צעקו שיש לטפל מידית תוך הפעלת גורמים בתוך בתי הספר לשימושם הפוליטי"

WhatsApp Image 2019-05-15 at 10.25.58
חגי אשר. צילום פרטי

בתקופה זו של השנה נוהגים כתבי החינוך לכתוב על שיפוצי הקיץ במוסדות החינוך, אלא שכל ניסיון שלנו לדלות פרטים על בתי הספר שעוברים שיפוצים ברמת גן – ממלא מקום ראש העירייה ליעד אילני ומדוברת העירייה ליבנת נזרי – נתקל בהתעלמות מוחלטת.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


זה לא אומר כמובן שהעירייה לא משפצת, אבל זה בהחלט מפנה יותר זמן לאופוזיציה לדבר על הנושא.

יו"ר האופוזיציה, חגי אשר, אומר כי "לצערי רוב בתי הספר בעיר מיושנים מאוד ועוברים כל הזמן שיפוצי קוסמטיקה שונים ומשונים. בסיורים שאני עורך בביתי הספר השונים בעיר אני נדהם מהרמה הלקויה של המבנים. יש צורך לבצע בנייה מחודש ושיפוץ רציני בכל בתי הספר בעיר".

האם יש בתי ספר סוג א' וסוג ב'?

"לא יודע אם ההגדרה סוג א' או סוג ב' נכונה או לא, אך ניתן לראות בקלות רבה לפי מיקום פעילים כאלה ואחרים של ראש העירייה ואחרים את ההבדל בין בתי הספר בשכונות השונות. יש בתי ספר משופצים עם אביזרי חצר ומתקנים רבים ויש כאלה שמוזנחים כבר שנים רבות".

האם החינוך הדתי חרדי מקבל יותר?

"ללא ספק כן. החינוך החרדי דתי מתוקצב במיליונים בעוד בחינוך הממלכתי מחפשים משאבים. לא ברור לי מדוע אין שוויון בנושא אני מתכוון לפעול בנושא לשוויון מלא".

האם הקיצוץ בחינוך יפגע בשיפוץ?

"הקיצוץ בחינוך יפגע לא רק בשיפוץ אלא גם באיכות החומר הנלמד בבית הספר ברמת המורים בשעות התגבור ופה אני פונה להורים שימו לב בדיוק על אתם משלמים בתוך תשלומי ההורים מתחבאים להם המון סעיפים וזו דרך להעמיס על הגב שלנו ההורים את הקיצוץ הזה".

האם יש בתי ספר שיש בהם ליקויים בטיחותיים?

"אני מאוד רוצה להאמין שלא. בכל בית ספר חייב להיות ממונה בטיחות שמטרתו לראות ולגלות ליקויים. קיבלתי אין ספור פניות כי לפעמים התיקונים שנעשים לאחר מציאת ליקוי כזה או אחר הוא קוסמטי בלבד. מבדיקה שערכתי אכן היה צדק בפניות, אך חובתי גם להגיד כי בכל פנייה לאגף החינוך קיבלתי מענה מהיר מאוד".

יש בתי ספר שילמדו בקרוואנים. מה דעתך על כך?

"מחסור בכיתות לימוד זו בעיה ידועה קשה וכואבת מאוד בעיר. בעוד כל חברי הנהלת העיר כיום ממלאים פיהם מים בעבר הלא רחוק מספסלי האופוזיציה צעקו שיש לטפל מידית תוך הפעלת גורמים בתוך בתי הספר לשימושם הפוליטי. אני כיו"ר ועד הורים מעולם לא ערבתי פוליטיקה בבקשות או בהחלטות הנהגת ההורים תמיד בשיח ותמיד באווירה טובה. אני חושב שהחלטת הנהגת העיר הנוכחית על ביטול הקמת בית ספר יסודיים בעיר בעייתית  מאוד ותגרום לצפיפות נוראית בבית הספר ולהוספת קרוואנים בחצרות בתי הספר שגם ככה קטנות מאוד מלהכיל את התלמידים. מקווה מאוד שהנהלת העיר הנוכחית תפעל בחכמה ולא ביהירות ותקדם בניית בית ספר בעיר עתיד ילדנו ועירנו בחינוך".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

3 comments

 1. הקשקשן שכח לגלות שהוא היה ועודנו יו"ר ועד הורים של בית ספר בעיר וחבר בוועד העירוני, שהיו"ר שלו וכלל החברים לא עשו שום דבר בנושא.
  מה גם שהוא מכהן כחבר מועצה וכיו"ר ועד הורים בית ספרי – דבר האסור עפ"י חוזר מנכ"ל משרד החינוך.
  טול קורה מבין עיניך.

  • מי עשה מה ומתי לא רלוונטי. רלוונטי זה המצב הקיים ושקיפות.
   במקום התכתשות סתמית אשמח לראות מספרים ועובדות.

   וחוץ מזה ועד הורים הוא נציגות של ההורים ונותן להם דין וחשבון, ואינו כפוף להוראות משרד החינוך…
   זה שיצא חוזר מנכ"ל בנושא לא מקנה לזה שום סמכות…

   • רק שמשום מה אין דין וחשבון להורים.
    חלק מההורים המנסים לקבל דין וחשבון מסומנים, מוקצים ונדחים בצורה מגמתית.
    ואם אתה לושב שלחוזרי מנכ"ל משרד החינוך אין משמעות, זה מראה בדיוק למה אין משילות במדינה.
    פורעי חוק כמוך, הם אלה שגורמים לאנרכיה להתפשט כמו סרטן ולהרוס כל חלקה טובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

קורונה קאנבה

ציון שלילי: ר"ג ראשונה באחוז נפטרים מסך חולי קורונה