יום ראשון , אוקטובר 24 2021

ישראל זינגר בעד הסייעות

ישראל זינגר, ראש העיר רמת גן לשעבר ומנהל תיכון בליך, תומך במאבק הסייעות להגדלת שכרם. "החינוך בגיל הרך הוא חשוב ביותר, ויש לו השלכות רבות על המשך התפתחות הילד".

ישראל זינגר
צילום - מנחם רייס

חינוך הגיל הרך!
שנים הייתה הפרדה מלאכותית, בין החינוך מגיל 3 ומעלה, לבין המעונות-מגיל לידה עד גיל 3. למען הדיוק, רק בשנת 2011, בעקבות המחאה החברתית הגדולה, הוחלט להכיל את ״חוק טרכטנברג״-להכיל את גילאי 3 לתוך חינוך חובה. זה היה מהלך מהפכני, שדרש הקמת אלפי כיתות גן חדשות והתפרס על פני כשלוש שנים.


רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


לגבי גילאי 3-0, המעונות היו באחריות משרד הכלכלה ולא החינוך, מסיבות פוליטיות-קואליציוניות. תמיד טענתי שזה לא נכון, וכל מסגרת החינוך חייבת להיות תחת משרד החינוך, וכיו״ר ועדת החינוך של מרכז השלטון המקומי נלחמתי בנושא זה. רק עתה, עם הקמת הממשלה החדשה, צלח מהלך זה וגם המעונות הן באחריות משרד החינוך.

זה אמור לקבוע נורמות נכונות יותר ופיקוח צמוד על המעונות. בעיה גדולה עדיין קיימת, והיא השכר הזעום של הסייעות בגנים. מצב זה גורם לכך שחסר כוח אדם מיומן למטלה חשובה זו. לכן, יש לקבוע עדיפות למקצוע זה, רצפת שכר גבוהה יותר וכמובן פיקוח מקצועי הדוק. החינוך בגיל הרך הוא חשוב ביותר, ויש לו השלכות רבות על המשך התפתחות הילד.

כנושא ייחודי אזכיר את הסייעות הרפואיות ברמת גן: אלו אמורות להיות צמודות לילדים עם אלרגיות מסכנות חיים למזון, והן מרכיב חיוני במעונות. לתדהמתי, שמעתי שעיריית רמת-גן (באמצעות מפעלי בית עמנואל) החליטה לפטר את הסייעות הרפואיות שעבדו בצהרונים, וזאת ״מחוסר תקציב?!״

נכון שהכניסו למעונות מזרקי אפיפן מצילי חיים-אך נראה ש״שכחו״ שחייבים לתת הדרכה מפורשת לצוות לשימוש נכון בהן. חוסר תקציב, דווקא בנושא חינוך/בריאות קריטי-זה מראה על חוסר שיקול דעת של הנהלת העיר בקבלת סדרי עדיפויות נכונים!

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

7 comments

 1. רמת גנים מודאגים.

  איש חינוך וראש עיר גדול היה מר ישראל זינגר אנו מרווים שהוא עוד יחזור .

  • חחחחחחחח
   אפילו בצחוק שלא יחזור. בדיחה איומה וראש העיר הנורא שהרס את העיר..

  • ראש עיר בושה וחרפה

   הסכוי שלא לחזור יותר קטן מהסכוי שאביגדור ליברמן ינחה את חידון התנך העולמי.
   הלוואי ויתמודד זה יהיה מצחיק.

   • רמת גנים מודאגים.

    מי שמכהן כראש העיר מר שאמה הכהן הרס את העיר ניקיון ביזיון כבישים מדרכות על הפנים ועיר הגנים הפכה להיות לה לביזיון אין גיזום עצים מר שאמה בנה לשכה בבורסה זה בזבוז .

 2. ראש העיר הגרוע ביותר בהיסטוריה. מזל שהעפנו אותו…

 3. הרסת את העיר ! עוף לנו מהעיניים!
  תתבייש לך!

 4. תגיד לי אחרי כל הנזק שעשית אתה עוד לא מתבייש לפתוח את הפה??

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

שלט חינוך רמת גן

משטרת ישראל מגיבה לסערת יקירת העיר רמת גן