יום שני , אוקטובר 26 2020
ראשי / כאן עושים בדיקת קורונה – כל מה שאתם צריכים לדעת על מתחמי הבדיקה

כאן עושים בדיקת קורונה – כל מה שאתם צריכים לדעת על מתחמי הבדיקה

ברחבי הארץ נפרשו מתחמי בדיקות קורונה בשיתוף פעולה של פיקוד העורף ומד''א. היכן נמצאים מתחמי הבדיקות האלה? ובאילו מקרים אפשר להגיע לבדיקה ללא הפניה?

מד
מד"א נערך לקורונה צילום מד"א

עיריות רבות כמו רמת גן פתחו במהלך השבוע האחרון מתחמי בדיקות קורונה עצמאיים לזיהוי הנגיף ומניעת הדבקה בקרב התושבים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


בנוסף למוקדים של קופות החולים ולבדיקות הביתיות נפתחו במהלך החודש האחרון מספר רב של מתחמי בידוק של פיקוד העורף בשיתוף מד"א וקופות החולים.
מתחמים אלה פתוחים לציבור הרחב וכל אחד יכול להגיע ולהיבדק ללא הפנייה מרופא.

text_content

הבדיקה קצרה ומאפשרת לכל אזרח להגיע ולהיבדק על מנת למנוע הדבקה ולעצור את התפשטות הנגיף.

בחלק ממתחמי הבידוק יש אפשרות להגיע עם רכב עד עמדת ביצוע הבדיקה (על הרכב להיות עם חלונות סגורים) ולחלקם מגיעים רק באופן רגלי.

לפירוט המתחמים שיפעלו בימים ראשון עד ראשון, בין ה-11.10.2020 ל-18.10.2020.  המתחמים פתוחים להגעה לכולם. שימו לב: מיקום המתחמים והמועדים יכולים להשתנות.

קיימים 3 סוגי מתחמים לביצוע בדיקות:

▪️ מתחמים שמקבלים רק נבדקים עם הפניה מקופת החולים או מתשאול אפידמיולוגי.

▪️ מתחמים שמבצעים בדיקות בכפוף להפניה מתשאול אפידמיולוגי בלבד.

▪️ מתחמי בדיקות פתוחים לכולם ללא צורך בהפנייה – מי שחושש שיש לו תסמינים לקורונה, שהיה חשוף לחולה מאומת, או שחי עם אוכלוסייה בסיכון, יכול להגיע למתחמים הללו ללא צורך בהפניה.

לחלק מהמתחמים ניתן להגיע עם רכב לביצוע הבדיקה (על הרכב להיות עם חלונות סגורים) ולחלקם באופן רגלי.

במתחמים שבהם נדרשת הפניה, הבדיקה מתבצעת בכפוף להפניה מקופת החולים או מחקירה אפידימיולוגית. בנוסף, ניתן כאמור לערוך בדיקות ללא הפניה מראש, בחלק ממתחמי הבדיקות שמפעיל פיקוד העורף בשיתוף עם מד"א וקופות החולים.

הפניה מקופת חולים ניתנת במקרה של הופעת תסמינים קליניים המאפיינים את מחלת הקורונה, או סיבה אחרת שאושרה על ידי משרד הבריאות. תסמיני המחלה יכולים להיות: חום בגובה של 38 מעלות ומעלה, שיעול, קושי בנשימה או תסמין נשימתי חד אחר, ושינוי בחוש הטעם או חוש הריח.

בהיעדר תסמינים, מתבצעת בדיקה לבני בית של חולה מאומת או למי שהוגדר בתשאול אפידמיולוגי שהיה במגע קרוב ובחשיפה לחולה מאומת. סיבות נוספות, הנובעות ממצבים ייחודיים, ניתן למצוא באתר משרד הבריאות.

מי שנבדק לקורונה, בשל מגע הדוק עם חולה או בשל חשד לתחלואה בקורונה, נדרש לשמור על כללי הבידוד גם במהלך היציאה לבדיקה, ולהישאר בבידוד עד לסיום הסיבה לבידוד בית לפי ההנחיות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

WhatsApp Image 2020-10-22 at 14.57.40

תרומה אקולוגית: גבעתיים תרמה עשרות עצים לנוף הגליל