שבת , יולי 31 2021

כמה משקיעים בילד שלך: בדוק ברשימה של משרד החינוך

משרד החינוך חושף הערב מסד רחב היקף של נתונים, באמצעותו תוכלו לקבל תמונה מזווית רחבה על מצב ילדכם. השוו: כמה עולה הילד שלכם לעומת ילד בבית ספר אחר

התמונה המלאה של מערכת החינוך בשקיפות מלאה, צילום אילוסטרציה
התמונה המלאה של מערכת החינוך בשקיפות מלאה, צילום אילוסטרציה

משרד החינוך חונך הערב אתר אינטרנט יעודי בעזרתו יוכל כל הורה לקבל את התמונה החינוכית ותקציבי תשע"ז (2017) ברמה: מחוזית, רשותית ובית ספרית.


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


מערכת השקיפות בחינוך מציגה את המדדים ברמה מחוזית, רשותית ובית ספרית, וכאמור על פי חלוקה של יסודי, חטיבת ביניים ותיכון. נתוני בתי הספר מופיעים על פי חמישון ועשירון טיפוח, ובהשוואה לתמונה הארצית ולבתי הספר הדומים להם. כמו-כן, המערכת מציגה מאפיינים נוספים בהם: השכלת המורים, שיעור התלמידים המאובחנים, מספר כיתות האתג"ר והמב"ר, שיעור תלמידי החינוך המיוחד ושיעור התלמידים העולים. לצד כל אלה, כוללת המערכת נתונים תקציביים של המשרד ברמה הארצית, המחוזית, הרשותית והבית ספרית. בכך, חובקת המערכת מסד רחב היקף של נתונים והוא מונגש באופן ידידותי, אינטראקטיבי ופשוט. לשם דוגמא אנו מציגים בפניכם את רשימת בתי הספר ברמת גן ובגבעתיים לפי קריטריון של עלות תלמיד במוסד.

התמונה החינוכית של רמת גן

צילום מסך מתוך האתר של משרד החינוך
צילום מסך מתוך האתר של משרד החינוך

4

התמונה החינוכית של גבעתיים

3

עלות תלמיד במוסדות החינוך בגבעתיים בשקלים

א.ד גורדון – 12,433

בורוכוב – 12,314

בית ספר בית אקשטיין – 36,054

בית אקשטיין – 14,921

בן גוריון – 14,174

י.ח ברנר – 14,213

יגאל אלון – 11,696

כצנלסון – 12,180

לאה גולדברג – 15,464

שמעוני – 12,613

תיכון קלעי – 24,955

אמונים – 27,637

אורט טכניקום – 22,941

תיכון שמעון בן צבי – 21,694

תלמה ילין – 20,571

"כל אחד הוא עולם ומלואו"

שר החינוך, נפתלי בנט: "העשייה החינוכית היא רחבה הרבה מאחוזי זכאות לבגרות. לכן כשעיצבנו את התמונה החינוכית, הייתה לנו מטרה ברורה: להביט על עשיית מערכת החינוך בצורה מקיפה ורב גונית – מצוינות לצד ערכים. יחד עם התמונה עצמה, חרטנו על דגלנו שקיפות מלאה בפני כל הורה ותלמיד במדינת ישראל. עתה, יכול הציבור הרחב לעמוד מקרוב על ההצלחות והאתגרים של המערכת שעוסקת במשימה החשובה מכל – חינוך דור העתיד. הנתונים הארציים בתמונה מבטאים מסקנה ברורה: תלמידי ישראל בתנופה חינוכית. הזכאות לבגרות ואיכות התעודה בעלייה, לצד ירידה מתמדת בנשירה. מדובר באלפי תלמידים, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. אני גאה בהם ובמורים הנפלאים שהובילו אותם להצלחה. נמשיך לבחון את עשיית מערכת החינוך על ידי מבט בתמונה המלאה ולפעול לשיפור מתמיד לכל אורך הדרך״.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "היום אנחנו עושים צעד נוסף בהגברת השקיפות לציבור. לצד התשומות התקציביות שמקצה המשרד לרשויות, אנחנו מציגים את מגוון העשייה הערכית והלימודית של בתי הספר בכל רמות הגיל. בכך, אנחנו פורסים בפני ההורים והציבור כולו מניפה רחבה על מערכת החינוך בישראל. מהלך זה מהווה נדבך נוסף בשורה של פעולות שמקדם המשרד בשיח ישיר עם ההורים והציבור אודות נושאי חינוך מגוונים. בנוסף, מגוון הנתונים מאפשר לנו לערוך ניתוחי עומק ובחינה של הקשרים בין הממצאים בכל תחום ובכל בית ספר. בהתאם למכלול הזה, אנו מנתבים את המשאבים שיביאו בסופו של דבר לצמצום הפערים ולקידום הערכים וההישגים הלימודיים".

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק פועל בניין

רמת גן: פועל בניין נפצע באתר בנייה