יום חמישי , ינואר 28 2021
ראשי / צפו: החדרון בו אמור לקום הגן במוזיאון הרוסי והסערה בעקבותיו

צפו: החדרון בו אמור לקום הגן במוזיאון הרוסי והסערה בעקבותיו

הורים מתלוננים אחרי שקיבלו מכתב שיבוץ לגן שעתיד לקום במוזיאון הרוסי. יו"ר האופוזיציה סבור שגם הפעם הניסיון נדון לכשלון, העירייה: "פתרון מידי לתחילת השנה"

מצוקת גני הילדים ברמת גן נמשכת, צילום אילוסטרציה
הסתדרות המורים מאיימת בשביתה

תלונות של הורים לילדי גן שקיבלו שיבוץ לגן שיוקם במוזיאון הרוסי. ההורים מודאגים שהשטח המיועד לא עונה על צרכים בסיסיים של ילדיהם כמו כמו אור, כי אין חלונות. בינתיים, נדחה דיון של הועדה לשימור שעוסק בנושא.

יעניין אותך גם


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


חלוצי המחר: ברשצקי מגדל את דור העתיד של הפועל

עם שחקניות חיזוק חדשות: בארזים מכוונים גם השנה לפסגה

"אין שום תנאים בסיסיים להקים שם גן"

גל, תושב העיר שבתו קיבלה שיבוץ לגן במוזיאון, מספר: "העירייה חזרה כרגע מכוונתה לעשות גן בספרייה, כי זה מבנה לשימור, והחליטו להזיז למוזיאון, שזה גם מבנה לשימור. יש תהליכים שצריכים להתקיים כשמקימים גן ילדים".

הזמן קצר והשנה תיכף מתחילה, למה לעכב את הפיתרון המוצע?

"זה מקום מלא מדרגות, אין בו חלונות זה נראה כמו צינוק, אז אין הגיון שהדבר הזה יקרה. התארגנו מספר הורים, אם העייריה לא תמצא לנכון להקים גן במקום ראוי אנחנו נלך למאבק בכל מה שהאמצעים מאפשרים בחוק".

ר', אמא לאחד הילדים, מספרת על תוכניות ההורים. "אנחנו קיבלנו שיבוץ לפני חודש לגן שאמור היה להיות מוקם בספרייה ולפני שבוע קיבלנו מייל שבו מודיעים לנו שהגן עבר למוזיאון של אמנות רוסית בחיבת ציון. בו הוא אמור להיות מופעל עד דצמבר ואז יעבור באופן קבוע לספרייה. ואני ובעלי הלכנו לבקר את המקום, והשומר הצביע לנו על החלל המיועד לגן והזדעזענו. מדובר בקומה תחתונה של חלל, ללא חלונות, שמשמש היום כמוזיאון. אין חצר, אין חצר פנימית, אין שום תנאים בסיסים להקים שם גן. לא ברור איך הם הופכים להקים את זה בחודש ואיך הם הולכים להפוך את המקום הזה ראוי לגן ילדים".

דיברת עם הורים נוספים?

"כן כולם חולקים את התחושה הזאת. יצרנו קשר עם תשעה הורים, אני מניחה שיש עוד".

מה תוכנית הפעולה שלכם?

"יש לנו תוכנית להגיש צו מניעה, נכתוב מכתב לעיריית רמת גן ונמשיך משם. אנחנו מאוכזבים קשות מעיריית רמת גן".

אדם קניגסברגר, צילום: יח"צ
אדם קניגסברגר, צילום: יח"צ

"איפה היו שנה קודם?"

יו"ר האופוזיציה, אדם קניגסברגר, לא חוסך ביקורת מהנהלת העירייה. "הניסיון לפתוח גן ילדים במוזיאון אינו הפתרון וכמובן נתון לכשלון. כיצד קורה שראש העיר המתגאה בפרוגרמה חכמה, נקלע למצב שבחודש יולי מתחילים לחפש מיקום לגן ילדים? איפה היו שנה קודם? גם המוזיאון הרוסי כמו הספריייה הוא מבנה לשימור. כדי לאכלס בו גן היה צורך להביאו לועדת שימור, לבצע הליך של שימוש חורג, ולהוציא היתר והדבר כמובן לא נעשה. מביקור במוזיאון אני תמה אם זה מקום בכלל לגן ילדים. יש שם מדרגות מסוכנות והחלל הוא ללא חלונות".

תגובת עיריית רמת גן: "עיריית רמת-גן מעמידה בראש סדר עדיפויותיה את נושא הקמת מוסדות החינוך והתאמתם המיטבית לצרכי הילדים. לאחר בחינת מספר חלופות, שובצו הילדים לגן במוזיאון לאמנות רוסית, באופן שלא יפגע בפעילותו, ובמטרה לספק פתרון מידי לתחילת שנת הלימודים הקרובה. יובהר כי מדובר בפתרון זמני וכי מיקום גן קבע באזור יקבע בחודשים הקרובים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

טיפול נכון בעצים (צילום אילוסטרציה Canva)

המדריך לט"ו בשבט – כל הכלים לטיפול נכון בעצים שלכם