יום רביעי , ינואר 20 2021
ראשי / רועי ברזילי, סגן ראש העיר רמת גן – "רבנים קיצוניים והומופובים מתערבים בחיינו"

רועי ברזילי, סגן ראש העיר רמת גן – "רבנים קיצוניים והומופובים מתערבים בחיינו"

לקראת עצרת ההתעוררות של הרבנים על הפגיעה בשבת ברמת גן שתתקיים הערב בכיכר רמב"ם ברמת גן. תושבים חילונים מרמת גן מתריעים: "מאות חרדים מבני ברק יגיעו לעצרת הערב. המארגנים מביאים אותם באוטובוסים כדי לקבוע לנו מה מותר ומה אסור לנו לעשות".

הפגנות חרדים
צילום ארכיון - מוטי קמחי

העיר רמת גן שוב בכותרות שליליות, אירוע רודף אירוע, העיר הליברלית בגוש דן, בחלק אחד שלה מצעד גאווה בחלק השני מנהל המחלקה התורנית מוריד נערה מבמת יום העצמאות, רק בגלל שהיא אישה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


רמת גן נכנסת לסחרור של מאבקים בין חילוניים ודתיים, אפילו ברמה הארצית ויש כנראה מי שגוזר קופנים פוליטים. מאבקים גם בקואליציה ברמת גן, שני סגני ראש העיר יוצאים אחד כנגד השני.

משבר בין חילוניים לדתיים ברמת גן

היום בשבע בערב, זה קורה, עצרת התעוררות הראשונה הקוראת לשמירה על השבת ברמת גן, במחאה על תוכניות עיריית רמת גן להפעיל תחבורה ציבורית בשבת. על פי ההערכות יגיעו לכיכר רמב"ם אלפי דתיים וחרדים, בהם – לטענת גורמים חילוניים – גם מאות חרדים מבני ברק.

"המארגנים מביאים אותם באוטובוסים כדי לקבוע לנו מה מותר ומה אסור לנו לעשות", אומר גורם פוליטי בעיר. "הגיע הזמן שהרוב החילוני בעיר יגיד: עד כאן. די להדתה, די להדרת נשים, די לכפייה דתית".

עו"ד רועי ברזילי, צילום: יח"צ

רועי ברזילי, סגן ראש העיר, בשיחה עם  אתר רמת גן גבעתיים ניוז: "מדובר בעצרת המאורגנת על ידי רבנים קיצוניים שחלקם הם מחוץ לעיר, רבנים הומופובים וסקסיסטיים רבנים גזעניים כמו הרב בצרי והרב שפירא, גדולי המחזירים בתשובה כמו זמיר כהן ויגאל כהן בכסות המונח המכובס ״הידברות״. כל אותם רבנים קיצוניים שחלקם ידועים ומוכרים ביכולותיהם להסית, להדיר, לפלג, להפלות, לפגוע, להעליב הם שמבקשים לעמוד על הבמה במפגן מזוייף הנושא את השם ״אחדות״.

עו"ד מנחם דוד, סגן ראש העיר, בראיון לאתר רמת גן גבעתיים ניוז –  "צריך לקחת בערבון מוגבל את מה שרועי ברזילי אומר"

לדברי רועי ברזילי, "בהפגנה גדולה ככל שתהיה, רוב רובם של המפגינים לא יהיו תושבי העיר. רמת גן עיר עיר חופשית, עיר ליברלית שביסודה מאמינה בשוויון ערך האדם בכבוד האדם ובחירותו. אני מציע לכל מי שבאמת נאמן למסורת ומורשת ישראל ומאמין כמוני בחברה צודקת ובזכות לחופש דת כמו הזכות לחופש מדת לא להיגרר למסע הפרובוקציות המפלג של קומץ הרבנים".

עו"ד מנחם דוד, סגן ראש העיר מטעם ש"ס  – "צריך לקחת בערבון מוגבל את מה שרועי ברזילי אומר. אני לא יודע מאיפה באים המפגינים אבל מה זה חשוב? יש גרעין מסוים מרמת גן שלא משלימים עם תוצאות הבחירות והם מעלילים על ראש העיר. בין מה שמפורסם למה שיהיה – אם יהיה – זה הבדל של שמיים וארץ. פתאום כולם שומרים על השבת. איפה הם היו בקדנציה הקודמת. היו אירועים גם ביום שישי ושבת. למה אז לא אמרו כלום?".

"אני מתנגד באופן נחרץ לתחבורה ציבורית בשבת ואני עושה רבות בשביל עניין זה כפי שניתן לשמוע בראיונות ברדיו ובעתונות וכן כפי שניתן ללמוד מתחיל הנהלת העיר לפני כשבועיים וכפי ששמעו הרבנים הרב אריאל,כץ,בן חיים ועוד בלשכתו של ראש העיר ביום שישי לפני שבועיים. אין לי ספק שאני נלחם על השבת באופן מרבי ולא קיים אחד שעושה זאת יותר טוב ממני הגם שאני לא מתלהם לפועל בדרכים שלי – אשר מביאות לתוצאות טובות ביותר כפי שהוכיח העתיד ובוודאי שלא יהיו חילולי שבת יותר ממה שקיים היום – אלא בע"ה אפילו פחות.
איך אתה נשאר בקואליציה? אם אני אצא מהקואליציה יהיה טוב יותר לשבת או פחות טוב? יהיה מי שישמור על ערכי המסורת ? אנחנו עושים מעל ומעבר לשמור על הצביון הדתי של העיר ולכן אנחנו כאן".

בלה בוקובזה, ממארגני העצרת לשמירת השבת ברמת גן, לא מתרגשת מהדיבורים על "שחקני חיזוק" מהעיר השכנה. "יש כאן 20 אלף דתיים רק ברמת גן. אנחנו לא זקוקים לשחקני חיזוק ובאמת שאין צורך לייבא מבני ברק אף אחד".

איך תפקחי מי מהמפגינים מגיע מבני ברק ומי מרמת גן?

"זה לא מעסיק אותי כרגע. אני מתעסקת עם אנשי העיר. לא מעניינים אותי אנשים שיגיעו ממקומות אחרים". לדבריה, "אם עוצרים רגע את ההתלהמות, את שטיפת המח ואת השנאה ומתבוננים בפשטות ובצורה אובייקטיבית על המהלך מבינים שפתיחת תחבורה ציבורית בשבת המשמעות שלה היא שאת היום היחידי שיש לנו למנוחה, לשקט ולמשפחתיות אנחנו הולכים להמיר ברעש, בזיהום אוויר, בבתי מסחר פתוחים והכי גרוע אנשים שעובדים כמו חמורים שבעה ימים בשבוע".

62185672_2062252520570051_5860157961116057600_n

יעקב אפרתי, דובר העצרת, אומר בשיחה עם רמת גן ניוז כי "לי אין שליטה על מי יגיע ומי לא".

אתה מבין שיש חילוניים שרואים בעצרת שלכם הכרזת מלחמה. דעתך?

"ממש לא. אנחנו לא מכריזים מלחמה. אנחנו רוצים לשמור על מה שהיה. אגב, יהיו הערב גם אנשים חילוניים שלא רוצים שינוי".

אתה היית פעיל של ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן. אתה מאוכזב מכך שהוא אישר תחבורה ציבורית בשבת?

"ברור. ואמרתי לו את זה. אני מכבד אותו כראש העירייה, אבל יש דברים שמפריעים לי וזכותי להגיב לזה".

מחאה ברמת גן

במסגרת המתיחות בין חילוניים ודתיים – הבוקר נתלו ברחבי רמת גן  – מודעות הקוראות לשמור על צניעות בלבוש ולהקפיד לא ללבוש בגדים קצרים. בעקבות הפרסומים פנה מ"מ ראש העיר ליעד אילני ליועץ המשפטי לעירייה בדרישה להסיר את המודעה שנתלתה ברחבי העיר ולפיה "בגדים צרים וקצרים מחטיאים את הרבים ומקצרים את החיים".

לדברי ליעד אילני, "המודעה מעוררת בהלה בקרב ילדים רכים בדרך לבית הספר. מסרים על קיצור חיים בליווי גרפיקה מהגיהינום לא יופיעו ברמת גן".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

4 comments

  1. מר ברזילי היקר , גם תושבים חילונים לא רוצים את המלחמה שאתם עושים בדתיים. לא רוצים עסקים פתוחים בשבת בעיר . אז תרגיע

  2. פוליטיקאים קיצוניים ומתלהמים מנסים לעשות קריירה על ידי שנאת הדת והדתיים. למה לשנות סטטוס קוו? מה היה רע עד היום? תושבי רמת גן דתיים וחילוניים חיו בשלום. מדברת בתור תושבת למעלה מעשר שנים

    • מה היה רע? אם את חילונית, אז כנראה יש לך רכב. אנחנו הגמלאים שאין לנו רכב, אסירים בבית כל סוף שבוע. לא יכולים לפגוש משפחה וחברים. לא פשענו, אבל נגזר עלינו עוצר. בחג השבועות היינו אסירים בבית במשך יומיים וחצי. לא יכלנו להצטרף למשפחה כי אין לנו רכב, ומונית הלוך וחזור זה יקר מדי. אתם רוצים לגזור עלינו להיות במאסר בית כל סוף שבוע עד סוף חיינו?

  3. כל הכבוד לכרמל ראש העיר. לכולם מגיעה הזדמנות לבלות בסוף השבוע, גם אם אין להם רכב פרטי יקר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

בניין משותף Canva

איך להכין את הבית המשותף לחורף