יום שלישי , יולי 14 2020
ראשי / שביתת הורים נוספת בגבעתיים: הורי ברנר נגד סגירת הכיתה

שביתת הורים נוספת בגבעתיים: הורי ברנר נגד סגירת הכיתה

התמונה המלאה של מערכת החינוך בשקיפות מלאה, צילום אילוסטרציה
התמונה המלאה של מערכת החינוך בשקיפות מלאה, צילום אילוסטרציה

הורי תלמידי כיתות ה' בבית הספר ברנר בגבעתיים הכריזו היום על שביתה שתחל מחר ללא הגבלת זמן בעקבות הודעה שקיבלו על סגירת כיתה אחת בשנת הלימודים הקרובה.  לטענת ההורים השינוי צפוי להגדיל משמעותית את מספר התלמידים בכיתה, ולפגוע קשות באיכות הלמידה של ילדיהם, "אנחנו מוחים על כך שהילדים שלנו, שהיום לומדים בכיתות בסדר גודל נורמלי, יאלצו בשנה הבאה ללמוד בכיתה של כ- 38 תלמידים", אומרת תמי שקד הזנפל מוועד ההורים הכיתתי.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


היום כאמור הכריזו ההורים על שביתה ממחר ללא הגבלת זמן, ומחר תתקיים פגישה של נציגי ההורים עם מנהלת ביה"ס, מנהלת אגף במשרד החינוך ומפקחת מטעם משרד החינוך. ההוראה לסגירת כיתה אחת הגיעה ממשרד החינוך, ועל פי החלטת מנהלת בית הספר, רונית גרייף, בשכבה יערך ערבוב כיתות ולא פרוק של כיתה אחת בלבד.

זוהי שביתה שנייה במערכת החינוך המקומית בשבוע האחרון. הורי כיתה ו' בביה"ס כצנלסון השתתפו היום בפגישה בעירייה גבעתיים בהשתתפות נציגי משרד החינוך. לטענת ההורים נציגי העירייה התחייבו להקצות סכום כספי לטיפול בכל בעיה שתתעורר בעקבות פירוק הכיתה, אם זו בעיה בלימודים, נפשית או רגשית. ההורים יפגשו היום כדי לדון בהצעה, ולאחר הפגישה יוחלט אם להמשיך בשביתה.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בשנת הלימודים תשע"ו החלה רפורמת הכתה הקטנה במערכת החינוך. על פי הרפורמה, כיתות הלימוד בישראל לא יעלו על 34 תלמידים בכיתה, ובשכבות האוכלוסייה החלשות יותר לא יעלו על 32 תלמידים בכיתה. זהו מתווה צומח, כשבכל שנה עוד שכבת גיל נכנסות לרפורמת הכיתה הקטנה – כך שבתוך 5 שנים (מתשע"ו) כל תלמידות ותלמידי ישראל בבתי הספר היסודיים מכיתה א' ועד כיתה ו' ילמדו בכיתות קטנות.
בבית הספר ברנר מדובר בכתה ו' שלא נכנסה לרפורמה ובשל כך היא כפופה למדיניות התקן הארצית של משרד החינוך (התלמיד ה- 41 פותח כתה). יצוין כי בכל בתי הספר שבהם תיסגר כתה בשל ירידה במספר התלמידים, תופעל מערכת שעות שתאפשר לתת מענה לצרכי התלמידים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

תכניות בניה

הוועדה לתכנון ולבנייה מאשרת: שתי תכניות בניה להתחדשות עירונית ברמת גן