יום שישי , מרץ 5 2021
ראשי / תנו צ'אנס לטרנסי: תואר ישראל על המסע שהתחיל כילדה חרדית

תנו צ'אנס לטרנסי: תואר ישראל על המסע שהתחיל כילדה חרדית

תואר ישראל, צילום: פרטי
תואר ישראל, צילום: פרטי

מחר (חמישי) בשעה 19:00 בקפה עלמה, במסגרת פעילויות גאווה בגבעתיים, תתקיים הרצאתו של תואר ישראל (23), התהליך הטרנסי שלי, במהלכו יגולל את סיפור חייו מילדה חרדית בשם תפארת לטרנסג'נדר.


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


איך הכל התחיל ?

"כמו שכל התהליכים מתחילים, במחשבות. הייתי ילדה דרמה, תמיד עשיתי הצגות והופעות, לא היו לי חברים וחברות, היה לי ארגז תחפושות ואיתו שיחקתי כל הזמן. הם חשבו שהדמות הזו, של "הבן", זה חלק ממאגר הדמויות שיש לי. שיניתי את השם ל"בני" בגיל 4 והם קיבלו את זה, בזמנו, מאוד בטוב ובהומור".

יעניין אותך גם

פוליטיקל: בוקי נאה נגד אילן ביטון. ולהיפך

כואב אבל פחות: כך נולדה קבוצת הפייסבוק של אשת השבוע שלנו

תואר בילדותו (כתפארת), צילום: פרטי
תואר בילדותו (כתפארת), צילום: פרטי

הם לא היו מודעים ולא הבינו או שהם אנשים שמקבלים את השונה?

"גדלתי במשפחה מאוד מאוד סגורה, משפחה חרדית. לא היה לנו אינטרנט בבית, מה שהשפיע לאחר מכן על התהליך שלי. החברה הייתה סגורה, הישוב היה סגור".

מתי דיברת על זה לראשונה?

"בסביבות גיל 12 דיברתי עם אחותי הגדולה. אמרתי לה שאני לא מרגישה כמו כולם, שאני מרגישה בן. אז היא אמרה לי בעצמה שגם היא הרגישה ככה ואפילו פעם היו משנים לה את השם לאבי, אבל היום זה לא משנה, היא לובשת שמלות ומתנהגת כמו אישה. אמרה לי שזה ההורמונים ושגם אצלי זה בטוח יעבור".

"ניסיתי לרזות עד שזה ייעלם"

תקופת הנעורים מבלבלת כל מתבגר, עבור תפארת/תואר היא הייתה מבלבלת שבעתיים. "בגיל 14 לא היו לי חברים וחברות. הלכתי להתנדב במד"א ובכיבו,י שם פגשתי המון בנים בני גילי ומצאתי את עצמי מזדהה איתם, נורא מתחברת אליהם. באותה תקופה היה לי חבר בן. אז אמרתי לעצמי שאני לא יכולה להיות בן אם אני חברה של בן, אז כנראה אני באמת בת. נורא הדחקתי את זה בכל התקופה הזו נראיתי כמו בת ניסיתי להתנהג כמו בת אבל בפנים זה לא היה בת בכלל. מדי פעם היו לי רגעי שחרור קלים, ברגעים שהייתי שמה את הכיפה של אחי על הראש ופתאום זה מרגיש ממלא חיים להסתובב עם הכיפה בבית. באותה תקופה אבא שלי כבר התחיל לקבל את זה לא בטוב, שאני מסתובבת עם כיפה בבית, חאלס עם הדרמות את כבר ילדה גדולה לא מתאים להתחפש לבן".

במשפחה חשבו שזו דמות של בן, צילום: פרטי
במשפחה חשבו שזו דמות של בן, צילום: פרטי

האם המשפחה ניסתה לקבל טיפולים מרבנים?

"פעם אחת אבא שלי הלך לאחד הרבנים המוכרים שהוא מאמין בו, אמר לו שיש לו בת שאומרת שהיא בן. הרב ענה לו שיש לי נשמה מאוד מאוד גבוה ונשמות גבוהות שייכות לזכרים ולבת שלך יש שורש נשמה זכרי. לכן פשוט תלמד אותה קדושה וגמרא, תספק את הנשמה הזכרית שלה, וככה זה יעבור. אחד הרבנים הביא להורים שלי קמע לשים עליי, ובנוסף 7 פתקים שעליי היה לקפל אחד בכל יום ולשתות אותו עם כוס מים, בתקווה שזה יעזור. את האמת, גם אני קיוויתי שזה יעזור".

לאן הובילו העימותים עם אבא?

"בגיל 16 עזבתי את הבית. בתקופה הזו עברתי גם תהליך של תיעוב הגוף שלי. חוסר חיבור פיזי ונפשי. חייתי בניתוק, עבדתי, שרדתי ומצאתי נחמה בספורט. הביטוי היחידי שנתתי לגוף שלי היה הספורט, מעבר לזה לא התייחסתי אליו. באותה תקופה התחילו להתפתח אצלי הפרעות אכילה, כי הגוף הנקבי שלי התחיל לצמוח לא אהבתי ולא התחברתי לזה בכלל וניסיתי לרזות ולרזות עד שזה יעלם. ואז הגיע הצבא".

חיכתה להורים אצל המגשר אבל הם לא באו, צילום: פרטי
חיכתה להורים אצל המגשר אבל הם לא באו, צילום: פרטי

"ילדתי את עצמי מחדש"

בשלב זה של חייו הקונפליקטים הפנימיים התפתחו לשבר של ממש. "בצבא אני מתגייסת בתור מדריכת כושר קרבי ושם התחיל הטירוף. שיבצו אותי בגדוד של לוחמים. מצד אחד הייתי הבחורה שכולם רצו, יש קטע כזה בצבא שכולם רוצים את המד"סניקית, ומצד שני, יש את הלוחמים שאני נמצאת איתם באימון, מבינה שאני חזקה כמעט כמוהם ושאני רוצה ויכולה להיות כמוהם. ואחרי המחשבות שעוברות בראשי אני חוזרת למגורי בנות עם כל המשקיות ת"ש, המדריכות, ואני אומרת לעצמי: 'אלוהים ישמור, איך זה יכול להיות שאני אישה ומצד שני אני ממש לא אישה?', 10 חודשים לפני השחרור יצאתי עם מישהו והבנתי שאני יותר רוצה להיות כמוהו מאשר להיות איתו. בגיל הזה, בגיל 20, לא הכרתי את התהליך לשינוי מין. הכרתי את דנה אינטרנשיונל אבל הייתי בטוח שזה גבר בלבוש של אישה ולא מעבר".

איך התמודדת עם המחשבות?

"לקראת סוף הצבא הבנתי שיש לי מחלה. אבא שלי תמיד היה קורא לזה מחלת נפש. אז באמת חשבתי שאני חולת נפש. פחדתי לספר לכולם. ניסיתי להתאבד בפעם השלישית והאחרונה, לפחות אני מקווה שזאת הייתה הפעם האחרונה. לא הייתי בהכרה כשלושה ימים. לאחר מכן התאוששתי ובשילוב עם אנשי מקצוע ומלווה הבנתי בפעם הראשונה בחיים שלי מה זה טרנסג'נדר. מאז אותו מקרה אני לא בקשר עם ההורים שלי ועם המשפחה שלי, מלבד אחות אחת. הצבא לא הכיר בי כחיילת בודדה, הייתי מאוד ענייה. לאחר שהשתחררתי וחסכתי כל הזמן שקל לשקל כדי לקבוע פגישה עם מגשרת שתגשר ביני לבין ההורים שלי, ישבתי שעה, שעתיים והם לא הגיעו".

אחרי הצבא מתחיל פרק חדש בחייו של תואר. "מצאתי חיבור עמוק עם הגוף שלי. חזרתי לספורט ולאכול כמו שצריך, עברתי דירה לבאר שבע, ואני בהחלט יכול להגיד שהמעבר הזה מהווה עבורי נקודה מאוד משמעותית. קיבלתי עצמאות פיזית ומנטאלית והייתי מוקף בחברים ואנשים שאוהבים אותי ממש. הרגשתי שיש לי גב, כנפיים לעוף, ושורשים טובים להיאחז בהם".

מתכנן להיכנס להריון, צילום פרטי
מתכנן להיכנס להריון, צילום פרטי

מה לגבי ניתוח לשינוי מין?

"אני לא מנותח, ולא מתכנן ניתוח. אני לוקח הורמונים ומתאמן הרבה. אני מאוד מוקצן, כולם יודעים עליי, וגם אם הייתי רוצה להסתיר, זה כבר לא משהו שניתן להסתיר אותו, לשמחתי הרבה".

אתה חושב שאתה מוחצן בגלל המשפחה שלא קיבלה אותך?

"אני מחצין היום כי אני יודע שעדיין במדינת ישראל, בשנת 2018, יש ילדים שלא יודעים מה זה אומר להיות טרנסג'נדר. אין לי בעיה שישנאו, שיפחדו, שיגעלו, לא מעניין מה התגובה, הדבר היחידי שאני רוצה לעשות זה להעלות את המודעות לדבר".

מה התוכניות לעתיד?

"אני הולך לעבוד במקום עם ילדים וזה היה נפלא לגלות איך כל המערכת וההנהלה מקבלים אותי באהבה גדולה. ואני אתן לך סקופ, אני מתכנן להיכנס להריון בשנים הקרובות".

הריון זה אחד הדברים היותר נשיים שיש. לא קצת מוזר, אחרי ההשלמה שאתה גבר בגוף של אישה?

"זה שאישה בוחרת לא ללדת לא הופך אותה לגבר, לכן גם ההיפך, גבר שבוחר ללדת, זה לא הופך אותו ישירות לאישה. אני נקבה כי יש לי את המערכת. אני חושב שלהביא חיים לעולם זה מעשה אלוהי ואני מרגיש שילדתי את עצמי מחדש. אני מסתכל על עצמי הבן אדם שבראתי מחדש עם הנפילות, ההצלחות והתפילות ואני אומר לעצמי שעשיתי עבודה טובה".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

יופיעו בגבעתיים. טיפקס (צילום רונן אקרמן)

ההצגה חייבת להימשך: תיאטרון גבעתיים נפתח מחדש