שבת , אוקטובר 23 2021

אחרי 28 שנים במערכת החינוך – פוטרה הסגנית בתיכון אורט אבין

איילת שוחט - פתאל הייתה מורה ומחנכת מוערכת במשך 28 שנה ואף קודמה להיות סגנית מנהלת בתיכון אורט אבין ברמת גן, בשנת 2013 ביקשה להתמודד על משרת המנהלת, מאז, לדבריה, הכל השתבש.

הרצון להתקדם שיתק את איילת שוחט פתאל – מורה מוערכת ומחנכת בעלת 2 תארים שניים בחינוך ובלשנות באנגלית, תעודת גישור והוראה שעבדה במשך 28 שנים בתיכון באורט אבין, 18 שנים מתוכן, כסגנית מנהלת.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

רוצים להדליף? שלחו וואטסאפ

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


תיכון אורט אבין ברמת גן הוא תיכון מוערך במיוחד. התלמידים בו נהנים משילוב של חדשנות חינוכית-ערכית ובוגריו מספרים על בית ספר קטן יחסית עם יחס אישי לכל תלמיד.
שוחט הייתה כאמור, סגנית מנהלת בתיכון במשך 18 שנה. היא עבדה עם שלוש מנהלות בשיתוף פעולה וקיבלה מכתבי הוקרה והמלצות על הפעילות החינוכית ועל היחס שלה לתלמידים ולצוות.

אורט אבין. צילום: מערכת האתר
אורט אבין. צילום: מערכת האתר

המנהלת החדשה מול הרצון להתקדם

אחרי 18 שנותיה כסגנית החליטה שוחט-פתאל כי הגיע תורה וביקשה להתמנות למנהלת הבאה בתיכון.

איילת מספרת, "בשנת 2013 לאחר שביקשתי להתמודד על משרת המנהלת, נענתי בשלילה מצד רשת אורט.
מנהלת חדשה הגיעה לבית הספר ובחרה למנות מורה שהצטרפה לצוות באותה השנה לסגנית נוספת. במהלך אותה שנה ולאחריה נלקחו ממני סמכויות רבות, ואלה לא הוחזרו אלי למרות בקשתי".

איילת לא ויתרה, אחרי ארבע שנים היא ניסתה את מזלה פעם נוספת "בפברואר 2017 כאשר ביקשתי לבחון עתידי ברשת ובבית הספר, הובהר לי באופן חד משמעי על ידי נציגת הרשת כי אין לי סיכוי להתקדם והלתמנות למנהלת, כי מאחר ולפני כן פניתי לארגון המורים לברר זכויותי הרי שאין לי זכויות. עוד אוימתי כי לא אשותף בפגישות הנהלה. רצף האירועים והתוכניות שהתנפצו לה מול העיניים הוסיפו לרמת המתח והחרדה: "בעקבות אירועים אלה חשתי בליבי הובלתי לבית החולים ואושפזתי מספר ימים"

"בדיעבד נחשף פרוטוקול ועד מנהל של בית הספר שכלל נציגים מטעם העירייה ונציגים מטעם רשת אורט, בפרוטוקול מיוני 2017 עלה כי הייתי נושא לדיון באותה ישיבה וכי יש לנטרל אותי ולייבש אותי מכל תפקיד.
כאשר פניתי לעירייה לברר מדוע נציגיה עומדים מאחורי דיונים וישיבות בהן נדון ענייני באופן לא שקוף ולא מידתי, תוך פגיעה בזכויותי נעניתי כי הדברים נמסרו לנציגי העירייה על ידי מנהלת התיכון".

בסופו של דבר, אחרי רצף אירועים שלא היה מבייש טלנובלה ארגנטינית, איילת פוטרה.

"לאחר הפיטורין הרגשתי שרמסו לי 28 שנות קריירה מפוארת. הפכתי ממי שידועה ברחבי העיר כסגנית מנהלת וכגורם מרכזי בחיי בית הספר למי שנמשך כנגדה מסע הכפשות, דיסאינפורמציה, הבאשת שמי, פגיעה בי כאדם, רמיסת כל עבודתי והשגי המקצועיים".

כרגע, אני מוצאת את עצמי כמי שמוצגת על ידי אורט באופן איום ונורא כאשר האקדח שירה כנגדי במערכה הראשונה פעל גם במערכה האחרונה. כל חטאי היה כי ביקשתי לעמוד על זכויותי וביקשתי הגנת הרשת מפני ההתעללות
וההתעמרות שעברתי. במקום להוקיר לי תודה על הישגי ועל פעילותי מצאתי עצמי מותקפת בטענות שווא, טענות שנועדו רק לפגוע בכבודי ושמי מבלי שיהיה להן ביסוס.

"אורט לא עמדה מאחורי ולא נעשה כל מאמץ למצוא לי תעסוקה הולמת אחרת כסגנית מנהלת בבית ספר אחר ברשת".
"לאחר שפוטרתי, עצרו אותי ברחוב הורים, תלמידים בעבר ובהווה ואנשים שמכירים אותי ופנו אלי ושאלו לשלומי וכי אינם מבינים מדוע פוטרתי ומה עשיתי שהביא לאקט של פיטורים.
לאחר ששמי הוכפש באגף החינוך בעיר, לא היתה לי כל ברירה אחרת ונאלצתי לפנות לתחום השיעורים הפרטיים כיום אני לקראת סוף ההליך המשפטי הממושך, בו בחרה אורט להמשיך ולפגוע בי ובמשפחתי ואני מיוצגת בו על ידי משרדו של עו"ד דרור גל מטעם ארגון המורים".

בשבוע שעבר, פרסמה ביתה של איילת פוסט מרגש המתאר את הצורה שבה נחשפה לדברים בתור תלמידה בבית הספר. הפוסט הפך ויראלי וצבר מאות לייקים ותגובות אוהדות כלפי המורה איילת.

תגובת רשת אורט: "ההליך המשפטי שמנהלת הגב' שוחט-פתאל החל במסגרת בקשה לצו מניעה כנגד פיטוריה, בו היא תבעה להחזירה לעבודה בבית הספר,
בית הדין אמר את דברו ותוצאות ההליך היו ברורות : גב. שוחט-פתאל לא הושבה לעבודה ונדרשה לתשלום הוצאות.
כעת ההליך המשפטי מצוי בשלב הסופי בו הצדדים ממתינים לפסק דין בתביעתה העיקרית של הגב' שוחט-פתאל ואנו סמוכים ובטוחים שטענות הרשת יתקבלו והתביעה תידחה אף היא.
בניגוד לבחירתה של גב' שוחט להטיל דופי ברשת ולנהל את מלחמתה ברשתות החברתיות ובתקשורת, הרי שהרשת בוחרת להימנע מכך ומעדיפה לתת לערכאות המשפט לעשות מלאכתן תוך כיבוד כלל הגורמים הרלוונטיים."

תגובת איילת שוחט – פתאל: "לא הטלתי דופי ואיני מנהלת עניניי בתקשורת ואני סמוכה ובטוחה שהצדק ייעשה גם בבית המשפט".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

19 comments

 1. אילנה גלילי

  בושה למערכת החינוך. אני מכירה את איילת המורה לאנגלית, שההוראה אצלה היתה במקום ראשון, עשתה מעל ומעבר למען ההישגים של כל תלמיד ותלמיד. היה חשוב לה שתלמידים יצליחו והשקיעה מעבר לשעות המקובלות. איך ייתכן שמפטרים מורה כזאת?? אחרי 28 שנות הוראה. במיוחד שהיום קשה להשיג מורות כאלה. עצוב מאוד להרוס לבן אדם קריירה של שנים.
  מקווה שיקום מישהו ויעצור את העוולה הזאת.

 2. מורה בחסד עליון

  • אם סוף סוף יש מורה נפלאה לאנגלית, זורקים אותה? לא ברור איך משרד החינוך מאשר דבר כזה? בושה לאורי אבין

 3. מורה בחסד עליון בזכותה עבר בני ל5 יחידות אנגלית
  וסיים בממוצע 90

 4. בן גולדברד

  בושה לרשת אורט ולאגף החינוך בעיר שרמסו את כבודה.
  איילת הייתה לי למחנכת במשך כל 4 השנים בהם למדתי באבין.
  היא הייתה מעבר למחנכת ואני זוכר עד היום אימרה שחשוב קודם להתנהג בדרך ארץ ולהיות בני אדם וזה לפניי ההישגם הלימודיים.
  חבל שגורמים אינטרסנטים גרמו לה ככה להשפלה ועוד שהיא מורה ומחנכת סופר מוערכת אשר חינכה דורות של תלמידים.

 5. אשת חינוך מהמעלה הראשונה רגישות בשילוב עם מיקצועיות מהטוהות שראיתי.המערכת נותנת לטובים פשוט ללכת

 6. איפה עיריית רמת גן ? השתיקה שם רועמת !

 7. רועי גבעון

  אני זוכר את הסיפור הזה מלפני שנתיים שלוש ??!!
  מקווים לקרוא כתבות עדכניות בנושאים רלוונטים .
  אם היא הייתה צודקת בית המשפט היה פוסק לטובתה.
  אורט אבין בית ספר מצויין וזה מה שחשוב !
  אין צורך למחזר דברים ישנים…מעוניינים בכתבות עדכניות ומעניינות .

  • זה עדכני לעכשיו, הבנת הנקרא בכתבה וזה לא קשור לבית הספר אלא להתנהלות המנהלת.

  • איילת היתה 18 שנה סגנית מנהלת באבין ותקרא את מאות תגובות תלמידיה באבין בפוסטים אז ועכשיו, אז כנראה שאיילת שותפה לבית הספר שהוא מצויין כדבריך, לא ? דרך אגב, הכתבה חדשה למצב היום.

  • לא מכיר את איילת אבל מהתגובות שקראתי והשיתופים של מאות תלמידיה בפוסט של ביתה אני מאמין שאבין היה מצטיין, לדבריך, בזכות איילת.

  • או שאתה דביל, או מטעם או שאתה המנהל בעצמה.

  • אלונה קמחי

   איני יודעת מה היום, אולם אם אורט אבין היה מצויין זה בזכות מורים כמו איילת ותגובות תלמידיה בפוסטים יעידו עליה. לא מובן איך אורט והעירייה וויתרו עליה בגלל עניינים פוליטיים. לא חושבת אם המנהלת או מורה אחר בב"ס היה מקבל כמות כזו של תגובות מפרגנות. רק תלמידים יאמרו אמת ולא בעלי אינטרסים.

 8. בזכות איילת יש לי בגרות !!!!! איפה העירייה ??? ראש העיר ???

 9. רויטל פתאל

  זה פשוט בושה וחרפה מה שנעשה למורה הטובה ביותר לאנגלית ששימשה לסגנית מנהל באורט אבין.אשר פוטרה בעלבון רב מבית סיפרה שהיה הבית השני שלה….מקווה שיתוקן העלבון שניגרם לאילת שוחט פתאל……

 10. על פניו מדובר בהתנהלות שערורייתית של הרשת. כיצד יתכן שמורה מוערכת מפוטרת לאחר כל כך הרבה שנים. הרי לא היו תלונות של תלמידים, להיפך
  אני תמה אם היו שיקולים זרים. בושה וחרפה למערכת החינוך שכה חסרה במורים איכותיים שמתנהגת כך למורה מוערכת.

 11. בושה וחרפה לרשת אורט. לפטר מורה מוערכת בימים שבהם הבינוניות שולטת. תלמידים לא התלוננו, תעודות הערכה מאורט. כל זה לא מספיק כנראה כיום וכנראה שהרשת מעדיפה שעקולים אחרים. בושה.

 12. זה משרד החינוך לכלבים ! אין ערך לבני אדם ולמורות ומורים שמשקיעות את הדם והנשמה ! איילת מי שמכיר אותך יודע שהכל בולשיט עלי והצליחי , מאחל לך שתשכחי את כל הבהמות שגרמו לך סבל אוהבים אותך 😍

 13. הפסד ענק למערכת החינוך.. מקווה בשביל איילת ובשביל תלמידי דור העתיד שהצדק ייצא לאור בהקדם.

  ” Big mistake. Big. Huge”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

שלט חינוך רמת גן

משטרת ישראל מגיבה לסערת יקירת העיר רמת גן