יום שבת , ספטמבר 21 2019
ראשי / בית המשפט: להסיר שלטי בחירות בגנות כרמל שאמה

בית המשפט: להסיר שלטי בחירות בגנות כרמל שאמה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה על הסרת שלטי בחירות של ישראל זינגר בהם מוצגים בני משפחתו של המועמד כרמל שאמה באור שלילי. "אני בטוח שאם שם משפחתי היה הורביץ ולא שאמה, זינגר לא היה מעלה את השלט הזה"

שלטי בחירות ברמת גן

בהחלטה ציין כבוד השופט אליהו בכר כי יחד עם ההבנה לכך שחופש הביטוי הוא ערך עליון בישראל במיוחד בתקופה זו של בחירות , משמצא שאין בפרסמו תועלת לציבור בכלל ובתקופת  הבחירות בפרט, לאור הקונוטציה השלילית שהפרסום מעורר ללא טעם ראוי, יש להורות על הסרת הפרסומי ובהקדם.


להצטרפות הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות רמת גן –

רמת גן  ניוז – לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים


בשבוע שעבר ישראל זינגר העלה שלטי חוצות בתמונה המציגה את אביו של המועמד כרמל שאמה הכהן .יודגש שלראשונה נעשה שימוש בבני משפחה של מועמד לבחירות לראשות מקומית על שלטי חוצות. המודעה משתמשת במוטיבים וסטיגמות גזעניים ברורים ועיוות שם המשפחה של המועמד כרמל משאמה הכהן לשאמה.

שלטי בחירות ברמת גן
משפחת שאמה במפגן תמיכה על רקע השלטים שהוסרו

ביום חמישי התקיים דיון בבית המשפט המחוזי ולמחרת ביום שישי האחרון 26.10.2018 ניתן באופן חסר תקדים צו עשה להורדת שלטי הגזענות של ישראל זינגר ותשלום הוצאות משפט בסך 10,000 ₪ .

‎בהחלטה ציין כבוד השופט אליהו בכר כי לא מצא אינטרס ציבורי בפרסום באופן בו פורסם וכי מתן הסעד הזמני אינו מייתר את התביעה. בענייננו יכולים המבקשים להגיש תביעה כספית כמו גם תביעה לפרסום תיקון והכחשה.

כרמל שאמה הכהן. תוכן מקודם

כרמל שאמה הכהן:"אני נבחר ציבור אבל פה התבצעה תקיפה של משפחה שלמה. משפחת "שאמה",שכוללת את הורי,אחי ואחיותי וילדיהם. אני בטוח שאם שם משפחתי היה הורביץ ולא שאמה, זינגר לא היה מעלה את השלט הזה"

לאחר מתן הצו כרמל שאמה כתב בדף הפיסבוק שלו:"תודה לכל מי שתמך ועודד אותי ואת משפחתי בימים הלא פשוטים האלה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צער בעלי חיים רג והסביבה צלמת יולה זובריצקי

העמותה של השנה: צער בעלי חיים רמת גן