ראשי / המאבק הצליח? העירייה תגיש תכנית חדשה לאשכול גנים במרום נווה

המאבק הצליח? העירייה תגיש תכנית חדשה לאשכול גנים במרום נווה

עיריית רמת גן הודיעה היום לבית המשפט כי היא מחזירה את התכנית לוועדה המקומית לצורך ביצוע שינויים ותיקונים. ליאור מרגלית, מראשי המאבק: "ההליך ייקח זמן וכסף לכל הצדדים, וחבל"

שכונת מרום נווה

לפני חצי שנה פתחו תושבי מרום נווה במאבק נגד עיריית רמת גן בגלל הכוונה להקים בשכונה אשכול גנים.

לטענת התושבים, התכנית, שתגרום לעומס תחבורתי אדיר במקום, יצאה לפועל ללא שקיפות, ללא סקר מקיף ורק מטעמים פוליטיים.

בעקבות ערר שהגישו התושבים הם הצליחו לעכב את התכניות, וכיום הם קיבלו בשורה משמעותית: העירייה תחזיר את התכניות לוועדה המקומית לצורך תכנון מחדש.

עו"ד אירה יעקב-סולוביציק, ב"כ הוועדה המקומית לתכנון ובניה, הודיעה היום לבית המשפט כי "יש לפצל את הבקשה להיתר לשתי בקשות – האחת להקמת אשכול גני ילדים במגרש המורכב מחלקות 652+638, השנייה להקמת חניון בחלקה 629. יש להתאים את הבקשה להיתר לאשכול גני הילדים לקו הבניין הצדדי של 4 מטר ולמרווח של 8 מטר מהבניין של מועדון יום לקשיש, או פחות מכך כאמור
באישור הוועדה המקומית. אשר על כן תתבקש ועדת הערר להחזיר את הבקשה לוועדה המקומית לביצוע השינויים והתיקונים הנדרשים כאמור לעיל".

המשמעות המעשית של המהלך היום היא עיכוב משמעותי, לפחות בכמה חודשים, בהתחלת הבנייה במקום. שנית, העירייה תצטרך לתכנן שוב את התכניות, כדי להימנע ממצב שבו העתירה תתקבל.

יהודה דוידוביץ, תושב השכונה: "העירייה אמרה היום: 'אכן טעינו בשלוש נקודות ואנחנו רוצים להחזיר את זה לוועדה כדי לתקן'. אם יו"ר ועדת הערר תקבל את הטענות המהותיות שלנו, שזו לא התב"ע שאנחנו סבורים שהיא הנכונה, אז העירייה תצטרך לתכנן את הכל מחדש".

ליאור מרגלית, מראשי המאבק, אומר כי "ההליך ייקח זמן וכסף לכל הצדדים, וחבל. ניתן להגיע לפתרון לגני הילדים גם בלי להחריב את רחוב רימלט".


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

התו הירוק (צילום מסך אפליקציית רמזור)

רשמית: התו הירוק הוארך עד סוף השנה