יום חמישי , יולי 16 2020
ראשי / התורה על רגל אחת: מי מפחד מהשונה?

התורה על רגל אחת: מי מפחד מהשונה?

טור חדש של רונן נאור ברוח המקורות. והפעם: לקראת היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, מה התורה מצווה עלינו בקבלת האחר ואיך אנחנו יכולים להיות אנשים טובים יותר לחברה שלנו?

כנפיים של קרמבו רמת גן

היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, שיצוין מחר, מוקדש לקידום ההבנה כלפי אנשים עם מוגבלות ולתמיכה בזכויותיהם ובשלומם. היום נועד להגביר את המודעות לתועלת שבהכללת אנשים עם מוגבלות בכל היבטי החיים הפוליטיים, החברתיים, הכלכליים והתרבותיים.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


לקראת האירוע פתחתי את הספרים הקדושים וניסיתי להבין מה התורה מצווה עלינו בקבלת האחר ואיך אנחנו יכולים להיות אנשים טובים יותר לחברה שלנו?

על פי התורה כולנו שונים, אך שווים. שונים במה? שונים בשמיעה, ראיה, ריח, טעם ומישוש.

במה שווים? שווים בפני הקדוש ברוך הוא. עשיר/עני, גבוה/נמוך, חכם/טיפש.

ידוע שהצדיקים בשמים עם הרגלים לשמים והראש לארץ. זו מהות הבריאה: העשיר ירד וירים את העני. הגבוה יתכופף להרים את הנמוך לקטוף את הפרי מהעץ והחכם ילמד את הטיפש. בא פלוני לבית מדרש הילל וביקש ללמוד את כל התורה בזמן שהוא עומד על רגל אחת ענה לו הלל: "מה ששנוא עליך – אל תעשה לחבריך".

תהיו טובים, קבלו את השונה מכם בצורה יפה – מכנפיים של קרמבו ועד אקי"ם. כולנו נבראנו בצלם. כולנו שווים בפני הקדוש ברוך הוא.

חודש כסלו מבורך.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

סנטנה

סנטנה סוגרת שנתיים בבית המחסה – ומחכה לבית