יום רביעי , ינואר 29 2020
ראשי / רמת גן / התורה על רגל אחת: תהילים נגד טילים

התורה על רגל אחת: תהילים נגד טילים

רונן נאור בטור חדש בניחוח מהמקורות. והפעם: מדוע עלינו לגלות ערבות הדדית לא רק בשעת מלחמה ואיך ריבוי מצוות בין אדם לחברו יגדיל את הביטחון שלנו

הנחיות פיקוד העורף

שלום לכם. בטור הקודם כתבתי על "ואהבת לרעך כמוך", והנה מגיעה אלינו סופת מלחמה והדברים מקבלים משנה תוקף כי הערבות ההדדית של עם ישראל נבחנת כל השנה ובמיוחד בעת חירום.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של רמת גן ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" Rggnews1@gmail.com


הקדוש ברוך הוא מצווה עלינו לצאת למלחמה עם אמונה והוא אומר לנו גם שאם נעשה את זה בצורה הזו נצליח כי הוא יהיה עמנו: "כי תצא למלחמה על אויביך ונתנו השם אלוקיך בידך ושבית שיביו" (ספר דברים, פסוק י').

מכיוון שהתורה היא דברי אלוקים חיים אז אין פלא שגם פרשת השבוע "לך לך" עוסקת בענייני מלחמה.

בפרשה שומע אברהם אבינו ששבו את בן אחיו לוט. בתגובה הוא לוקח את אליעזר (318 בגימטריה, שזה אחד מעל היאוש – 317) ויוצא להילחם בחמישה מלכים, לא פחות. הוא עושה את זה כי הוא חדור אמונה. וזה מה שהתורה מנסה לומר לנו: כשאתה הולך למלחמה עם אמונה אתה הולך עם צבא שלם.

זו הדרך, צדיקים שלי. הג'יהאד האיסלמי כפה עלינו מלחמה? אנחנו יוצאים להשיב מלחמה, אבל מאוחדים. לא אחד נגד השני, אלא אחד עם השני, ערבים זה לזה. לא שופטים אחד את השני, אלא מחבקים אחד את השני.

מאחל לנו שנזכה להיות מאוחדים, במלחמה ובשגרה ושנדע לכבד אחד את השני – בלי קשר לדעות הפוליטיות אחד של השני. פשוט להיות עם ישראל אחד, עם ישראל חי וחזק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

כבשים שציירו תלמידי תלמה ילין

סופרים כבשים בדרך לטיפול הגסטרו