יום שני , נובמבר 18 2019
ראשי / ראשי / הילדה המוחרמת מרמת גן שריגשה את חברת הכנסת

הילדה המוחרמת מרמת גן שריגשה את חברת הכנסת

בעוד שבועיים תעלה א' בת ה-11 לכיתה ו' אבל לא בבית ספרה, שם סבלה מחרם. אמה יצרה קשר עם חברת הכנסת מאי גולן, שעברה נידוי בילדותה, וזו הגיעה לרמת גן כדי לעודד את הילדה. גולן: "אעביר חוק נגד חרם כיתתי"

חברת הכנסת מאי גולן עם הילדה מרמת גן
חברת הכנסת מאי גולן עם הילדה מרמת גן

א', בת 11, היא ילדה יפה, מוכשרת. ספורטאית, חייכנית, חברותית וטובה בלימודים. למרות זאת, היא סבלה מאוד בשנה האחרונה. חלק מהבנות בכיתה שלה ברמת גן החליטו לעשות עליה חרם ולדבריה אף אחד מצוות המורים או ההנהלה של בית הספר לא עשה כלום כדי לעצור את זה. להיפך, המורה אפילו גיבתה את הבנות המחרימות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@www.rgg-news.co.il


התוצאה המדהימה היא שהילדה סובלת פעמיים: היא גם סבלה מחרם וגם נאלצת לעבור בית ספר ולהתחיל מאפס.

אמה של א' קראה כתבה בעיתון על חברת הכנסת מאי גולן (ליכוד) שבה היא סיפרה שגם היא סבלה בילדותה מנידוי וחרם. היא יצרה קשר עם גולן וסיפרה לה על מה שעובר על הבת שלה. גולן מאוד התרגשה משיחת הטלפון והגיעה לרמת גן כדי להיפגש אם א' ולעודד אותה.

"כשהסתכלתי לא' בעיניים הבטחתי לה ולעצמי שאעשה את כל מה שאני יכולה כדי שאף ילד לא יעבור את מה שהיא עוברת", אומרת גולן בשיחה עם "רמת גן גבעתיים ניוז". "הכנתי חוק מפורט ומערכתי למניעת חרם חברתי בבתי הספר. חוק שלא עושה הנחות לכל הנוגעים בדבר ובטח שלא יאפשר לילדים כמו א', לעזוב את בית הספר שלהם ולהתחיל מחדש במקום אחר – בזמן שהמתעללים יוצאים מנצחים ומנציחים את הבריונות".

גולן מתכוונת להגיש את החוק בכנסת הבאה, אבל עד אז היא קוראת להורים לא להיות שאננים. "ילדים יכולים להיות אכזריים, לכן אני קוראת להורים לגלות עירנות ולא להעלים עין מחרם ובריונות. מערכת החינוך שלנו טובה, אבל היא לא יודעת להתמודד עם בריונות ברשת. ילדים היום צריכים כוחות על כדי להתמודד עם זה ואנחנו כמבוגרים צריכים לעזור להם".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מימין: יריב ארדון פרנצסקו, ריקאסולי, גאנלואיגי בנדטי, חגי שלום ויערה ניסאן. צילום: אסף לב

הביקור המלכותי של הברון האיטלקי