יום ראשון , אפריל 5 2020
ראשי / מלאכים בשמי רמת גן

מלאכים בשמי רמת גן

בקלינקה שלו ברחוב נגבה מטפל רמי יצקן באנרגיות ועוזר לאנשים להירדם ולסלק את הדאגות. שלחנו את כתבתנו יעל קמר פריאל להתנסות והיא חזרה עם כמה תובנות מאוד מפתיעות

אלומת אור בין העצים צילום יעל קמר פריאל
אלומת אור בין העצים צילום יעל קמר פריאל

צהרי יום, ככל הימים, ואני על סקרנותי מתיישבת עם רמי יצקן, מטפל באנרגיות מרמת גן, שעושה פלאים בקליניקה שלו ברחוב נגבה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" Rggnews1@gmail.com


רמי, מהי בעצם אנרגיה, למי שמתקשה להבין או לתפוס במה מדובר?

"אנרגיה היא זרימה של תנועה, שאנו מרגישים בגוף. האנרגיות שלנו משתנות כל הזמן. אנו קמים בבוקר, אם קמנו לדוגמא בבוקר ועשינו תנועה מאד חדה, זה מורגש, אבל זורמים בנו אנרגיות כל הזמן. בצהריים לדוגמא, אנו יכולים להרגיש כבדות או עייפות. יש אנרגיות שונות, לחלקן אנו מודעים ולאחרות לא מודעים כלל".

באיזה גיל נחשפת לנוכחות של אנרגיות, ולכך שיש לך יכולות מיוחדות?

"בגיל שמונה, בשנת 1973, סבלתי מכאבי בטן קשים. רצנו מרופא לרופא, אבל דבר לא עזר. במשך תקופה לא קטנה, הייתי מכווץ מכאב. זו הייתה תקופה מאד מייסרת, ונראה היה שאין מוצא. יום אחד, בשעת בין ערביים, אני זוכר את עצמי יושב על הספה בסלון הביתי, ופתאום אני קולט שאני מביט על הגוף הפיסי שלי מהצד. ישבתי בעיניים פקוחות, והתבוננתי על עצמי מהצד וראיתי בצד הבטן מעין צ'יפ, ובלי לגעת בגוף שלי, משכתי אותו החוצה. אני זוכר שזה נראה כמו חתיכת פח, צ'יפ פשוט, בצבע חום בהיר ופשוט משכתי אותו החוצה".

רמי יצקן
רמי יצקן

בזמן האירוע אמו הייתה במטבח. מסביב שקט עמוק, בחוץ השמיים בין חושך למעט אור. "אני זוכר את הרגע בו חזרתי לגוף, ונבהלתי, ממש פחד מוות", אומר יצקן. "הבנתי מה קרה לי, פחדתי מה יקרה, אם אני אצא פתאום מהגוף שלי, ולא אוכל לחזור. הרגשתי אז שזה לא בשליטתי. ניסיתי להבין מה קרה לי, ולחפש תשובות. אנחנו בתקופה בה אין גוגל, אין פייסבוק, מקסימום אנציקלופדיה "מכלל" ו"תרבות". לא ידעתי אפילו מה לומר או איך להסביר לעצמי מה קרה. מה שהיה ברור לי הוא שלא חלמתי, ולא מדובר בדמיון שלי".

לדבריו, כאבי הבטן נעלמו והוא הרגיש שהוא יכול לנשום מהבטן. "זה מה שחידד לי את ההבנה שלא מדובר בדמיון שלי", הוא אומר. "התחלתי לשאול את עצמי איך הגוף עובד. לא לקבל דברים כמובנים מאליהם, אלא לנסות להבין. מה קורה לי כשאני חושב? מה זה עושה לי? מאיפה הגוף זז? עשיתי מדיטציות, וניסיתי להתחקות אחר הדברים".

מה עוד השפיע עליך וסלל את דרכך לעסוק בטיפול?

"האהבה שלי לאנשים, והסקרנות שלי. גדלתי בבית דתי, ושאלתי שאלות על אלוהים ממקום של סקרנות. לאנשים לא היו עבורי תשובות. ניסיתי להבין למה אנשים חולים? למה פתאום אדם מסוים חולה במשהו מסוים".

מי הדמויות שהשפיעו ועזרו לך בדרך?

"אימא שלי הייתה המורה הראשונה שלי. בגיל 27 הכרתי את המדריכה השנייה שלי, מטפלת – מתקשרת, שהרגשתי שמדברת באותה השפה".

עם אילו סימפטומים או קשיים אתה עובד?

"אנשים מגיעים עם עייפות, קושי להירדם, דאגנות, חרדות ופחדים. יש אנשים שמרגישים שהם עצלים. מגיעים בעלי עסקים שחווים תקיעות בעסק או מעוניינים להרחיב אותו ואנשים שרוצים להתפתח".

איזה מסר אתה רוצה להעביר לקוראים?

"ראשית, חשוב שאנשים ידעו שהם בעלי יכולות הרבה יותר ממה שהם חושבים. זה לא שמחר כולם יהפכו להילרים, אבל חשוב שיקלטו שיש בהם יכולת לנוע, לעשות מה שהם רוצים. לא להיכנס לאכזבה. האכזבה היא כשאנו לא נותנים אמון מלא ברעיון שלנו, אפילו אם עשינו פעולה, אנו אנו לא ניתן לדברים לחלחל פנימה, לכלי הביצוע,יהיה לנו קושי להתקדם.

שנית, חשוב לקלוט שאנחנו לא חייבים לעבור דרך כאב או סבל. אין צורך להגיע לדרמות גדולות, כדי שנתחיל להיפתח ולשנות דברים.אפשר להתנהל מתוך איזון. הרבה פעמים יש לנו אמונות שכדי להרגיש טוב או לעבור שינוי, צריך קודם להיפגע או להיות חולה, ואלה רק אמונות. אנו יכולים שיהיה לנו קל. אם את או מי שזה לא יהיה רוצים שיהיה לכם קל – פשוט תתחברו לקל".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

קורונה בית אבות. צילום: דוברות איחוד והצלה

עקב הקורונה: איחוד והצלה הפעילו בית אבות בבני ברק