יום שני , יולי 13 2020
ראשי / "אם תהיה מחר אלימות זה בגלל כרמל הפירומן"

"אם תהיה מחר אלימות זה בגלל כרמל הפירומן"

יו"ר ועדת ביקורת אביהוא בן משה חושש מתקריות אלימות בין חילוניים לדתיים בגלל התחבורה בשבת, תוקף את ראש העירייה שלדבריו "מסתובב בעיר עם חביות נפט וגפרורים" ואת סיעת ש"ס ש"מדברת בשני ראשים ולא נלחמת על הערך הכי קדוש לעם היהודי". ומה יש לו להגיד לליעד אילני ורועי ברזילי? "אני מרחם עליהם"

אביהו בן משה
אביהו בן משה

בג"ץ דחה את העתירה נגד התחבורה הציבורית בשבת ברמת גן והפנה את העותרים לבית המשפט המחוזי. לקראת ההחלטה המתח בקרב הציבור הדתי שובר שיאים והכתבה שלנו מהבוקר על העתירה  כבר הגיעה למאות תגובות בכל הרשתות החברתיות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


חלק מהתגובות מעידות על שיח אלים שהתפתח בתקופה האחרונה סביב הנושא, כמו התגובה הזו: "חייבים להצליח עם התחבורה הציבורית ומי שרוצה לעצור בגופו זה בסדר פשוט לדרוס אותו".

 

 

2323

 

גולשת אחרת מציעה פתרון מקורי לסוגיה: "על כל אחד שיעמוד מול אוטובוס אני אזמין רקדנית בטן לרקוד מול בית כנסת".

 

1

 

התגובות האלה, ועוד מאות תגובות שזרמו במהלך היום ליו"ר ועדת ביקורת אביהוא בן משה, שמתנגד כאדם דתי לחילול השבת, גורמות לו לצאת במתקפה חריפה נגד ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן. "לא מפתיע אותי ששני הצדדים מציעים הצעות קיצוניות. זה פועל יוצא של התנהגות בריונית של ראש העיר ואני אומר בצורה נחרצת: אם תהיה מחר אלימות זה בגלל כרמל הפירומן", הוא אומר.

תסביר.

"מה יש להסביר? האיש הזה מסתובב בעיר עם חביות נפט וגפרורים ופשוט נהנה להסית ולפלג. הוא מגדל את העשבים השוטים משני הצדדים. מי שדרדר אותנו למקום הזה זה כרמל שאמה. הכתובת על הקיר. אם יקרה משהו אלים מחר זה יהיה רשום על שמו".

מה אתה עושה בשביל להרגיע את הרוחות?

"בכל מקום שבו אני מדבר אני מזכיר לכולם שאנחנו במדינה דמוקרטית ואפשר לכאוב את המציאות ואת רמיסת הערכים שלנו כמו ערך השבת, לנשוך שפתיים ולא יותר מזה".

מ"מ ראש העירייה ליעד אילני הציג במועצת העיר את הכתבה שבה אמרת שאין לך בעיה שיפתחו עסקים בשבת.

"צר לי שליעד לא מבין דברים מורכבים. כשיש חוק מדינה שמתיר לפתוח בתי קפה בכל ימות השבוע אז זה לא משנה מי ראש העירייה – עם כיפה או בלי כיפה – הוא לא יוכל למנוע את זה. פה יש סוגייה של תחבורה ציבורית בשבת. המדינה מגלגלת את תפוח האדמה הלוהט הזה מכנסת לכנסת ולא רוצה להתעסק עם זה. והנה מגיע ראש עירייה בריון ומחליט לפתור את הסוגייה לא בהידברות. הוא רוצה לסלול את דרכו לממשלה גם על הגב של תושבי העיר".

אז הסיפור פה זה כרמל, לא אילני ורועי ברזילי?

"לא. אני מרחם עליהם. הם מפחדים להגיד את דעתם. אני מדבר עם בכירים בקואליציה והם אומרים לי דברים אחרים ממה שהם אומרים בפומבי".

בן משה לא מסתפק בתקיפת חברי המועצה החילוניים ויש לו אצבע מאשימה גם כלפי ש"ס. "הסיעה הזו מדברת בשני ראשים ולא נלחמת על הערך הכי קדוש לעם היהודי. התנועה הזו צריכה להתבייש. הם הניפו את הדגל של שמירת השבת ועדיין יושבים בקואליציה שקיבלה את ההחלטה הזו".

עו"ד זוהר ישרים דווקא נלחם נגד העניין.

"אי אפשר לשבת בקואליציה ולהיות נגד התחבורה הציבורית בשבת. או שאתה בפנים ומיישר קו או שאתה בחוץ ונלחם בזה. חסרה פה אמירה אמיצה של ש"ס שיגידו: 'אנחנו לא במשחק הזה. יש פה חציית קו אדום מבחינתנו'. אני לא יודע מה החלוקת הפנימית בין זוהר למנחם. אני יודע שהם צריכים להסתכל לעצמם במראה ולבקש סליחה מהציבור שבחר בהם".

 

עורך דין זוהר ישרים

עורך דין זוהר ישרים

עו"ד זוהר ישרים סירב להגיב לטענות של בן משה. בסביבתו אמרו כי "זוהר היה עקבי לאורך כל הדרך בנושא השבת. ערך השבת הוא נר לרגליו. בזכותו הוגשה העתירה. הוא הוביל את המהלך והציבור יזכור לו את זה לטובה".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

קורונה

הדרך של גבעתיים לשמור על ההנחיות – גיוס בני נוער לצורך הסברה