יום שבת , ספטמבר 21 2019
ראשי / ראשי / המאבק נגד החניון בחרוזים: פועלים מעיריית תל אביב התחילו לעבוד במקום

המאבק נגד החניון בחרוזים: פועלים מעיריית תל אביב התחילו לעבוד במקום

בשבוע האחרון הבחינו תושבים בשכונה שהפועלים של עיריית תל אביב כבר החלו לעבוד במקום. מלי ברנס: "הם עובדים כמו גנבים בלילה ואין מי שידאג לטבע ולתושבים"

העצים בשטח
העצים בשטח

מלי ברנס, הפעילה החרוצה משכונת חרוזים, מתחננת לעזרה: "מחסלים את כל הירוק בשכונה שלנו".

רק לפני חודש סיפרה לנו שהיא מודאגת מהכוונה של עיריית תל אביב להרוס את שטח הפארק שליד ביתה ולבנות במקום חניון.

והנה בימים האחרונים המחזה שממנו חששה כבר החל להתממש בשטח כשפועלים של עיריית תל אביב עלו על השטח עם כלי עבודה והחלו לעקור עצים.

לדברי ברנס, מדובר בעוול נורא שאין מי שימנע אותו. "הם עובדים כמו גנבים בלילה ואין מי שידאג לטבע ולתושבים", אומרת ברנס. "זה מגיע למצב ששכונה שלמה נעלמת. שבוע וחצי הם רק כורתים בלי סוף. חייבים להתעורר ומהר, אחרת לא יישאר פה עץ אחד".

מעיריית תל אביב נמסר: "העבודות שבוצעו אתמול הן להכנת בסיס למבנה תעסוקה עבור ילדי אלו"ט בחווה החקלאית. הועדה המקומית לתכנון ולבנייה תל אביב-יפו פועלת לביטול החנייה הקיימת בלב הפארק וריכוזה בשוליים באופן שתשתלב במרחב הפתוח, במטרה לשמר את ערכי הטבע והנוף הייחודיים למקום. במקביל, התכנית כוללת הסרת גדרות וצמצום שטח החווה החקלאית לכדי חצי על מנת לשפר את תפקודו של המקום כאתר טבע עירוני".

בעיריית תל אביב אומרים כי הם ניהלו שיחות עם תושבי שכונת החרוזים לגבי שדרוג הפארק. "נמשיך בדו שיח מול תושבי השכונה, בשיתוף עיריית רמת גן, אשר תזמן את התושבים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צער בעלי חיים רג והסביבה צלמת יולה זובריצקי

העמותה של השנה: צער בעלי חיים רמת גן