יום ראשון , אוקטובר 20 2019
ראשי / הקו הסגול – שומרים על הבית

הקו הסגול – שומרים על הבית

יעקב אפרתי, ממטה המאבק הקו הסגול, בטור מיוחד שמופנה לתושבי רמת עמידר, נווה יהושע, מרום נווה, הבילויים, רמת חן ורמת השקמה: אתם ערים? לא? אז ביוני 2020 תתעוררו לסיוט

הקו הסגול צילום נתע
הקו הסגול צילום נתע

הטור שלי מופנה אל תושבי השכונות הבאות: רמת עמידר, נווה יהושע, מרום נווה, הבילויים, רמת חן, רמת השקמה. אתם ערים? בשלבי קימה? כדאי שתתעוררו. ביוני 2020 ייפול דבר.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.com


לפי נת"ע בעלת הזכיון לרכבת הקלה תחל תהליך סלילת הקו הסגול. יש כבר איזורים בגוש דן שההכנות החלו. השכונות שציינתי עומדות לעבור את הסיוט הזה אם לא ישונה התוואי. הוקם מטה מאבק מאוחד של כל השכונות.
יש מספר הצעות שעולות על הפרק, מה ניתן לעשות שעוד לא נעשה. מחאה הייתה בתקופתו של ראש העיר הקודם ישראל זינגר.

המחאה שמטרתה להעביר את הקו העליון לתחתון, שככה בשנה האחרונה, אבל הסיוט לא ייעלם.

מה צפוי לנו? פגיעה קשה בתושבי הסביבה ובמיוחד הסמוכים לאלוף שדה, גהה וכביש 4. סכנה של גזים רעילים וסיכונים סביבתיים אחרים. הכשלה של פתרונות אחרים להקלת הסבל של עשרות אלפי תושבי האיזור. הקו הסגול יבטל את מעברי החצייה והמעברים בין שכונת הבילויים לרמת חן. הקו יבטל את המעברים בין שכונת נווה יהושע לאלוף שדה. מתקן השנאה גדול במקום תחנת הדלק פז ליד שכונת הבילויים מאלוף שדה.

לידיעת מתפללי בית הכנסת אוהל שמעון ברחוב בילויים 44 אתם בבעייה קשה. בית הכנסת שלכם הופך ללא שימושי במצב הזה. הרכבת תעבור במרחק שלושה מטרים מהבתים ובמקרים מסוימים עד כדי מטר וחצי.

ואם לא די בכך, גם הטבע יסבול. מרבית החורשה מצומת רבין לאורך אלוף שדה בצד הבילויים ונווה יהושע תיכרת. זה יגרום לעליית הטמפרטורה ב-2-5 מעלות וכל בתי הגידול באזור הזה ייפגעו.

אנו במטה המאבק בתוואי הקו הסגול קוראים לכם לסייע לנו. הצטרפו אלינו.

קבוצת פייסבוק
רמת גן לפני נובמבר 2018

יעקב אפרתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

נתי הגעתי הופעתי

כוכבת הילדים נתי הגעתי הופעתי כובשת את הבמות