יום רביעי , יוני 3 2020
ראשי / התושבת נפלה במדרכה – עיריית רמת גן תשלם 46 אלף פיצוי

התושבת נפלה במדרכה – עיריית רמת גן תשלם 46 אלף פיצוי

בית משפט השלום פסק כי על עיריית רמת גן לפצות תובעת ששברה את אפה בסך של 46,200 שקל. בית המשפט: העירייה אמונה על תקינות המדרכות ברחבי העיר וטיפול בהן בצורה מיומנת וזהירה

עיריית רמת גן
עיריית רמת גן

בפעם הבאה שאתם נופלים במדרכה תבדקו היטב אם היא תקינה. אם לא – יש סיכוי טוב שמגיע לכם פיצוי של עשרות אלפי שקלים מהעירייה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


נציג העירייה טען בבית המשפט כי מבני הבטון שהונחו כדי למנוע חניה על המדרכה ומדובר בדבר גדול שקשה מאוד לפספס אותו. הנציג הדגיש עוד שהמדרכה מאוד רחבה ונגישה. התושבת אמורה הייתה לשים לב לאופן צעידתה ודרך הליכתה, במיוחד כך כאשר המדובר בתאונה שארעה באור-יום, והתושבת מכירה היטב את המקום.

בית המשפט דחה את טענת העירייה וקיבל את תביעת התושבת, העירייה לא הצליחה להוכיח שהיה בידה מנגנון סביר לקבלת החלטה בנוגע להצבת מבני בטון על גבי המדרכה.

כמו כן, לא הצליחה להוכיח כי שקלה והחליטה שעל אף הסיכון הכרוך בכך שהצבת מבני הבטון במיקום בו הוצבו הייתה הכרחית ובבחינת הרע במיעוטו. נהפוך הוא. על פי בית המשפט דווקא מן ההחלטה שהתקבלה בסמוך לתלונת התובעת לשנות את מבני הבטון ולבסוף להסירם לחלוטין, ניכר שלא מדובר במבנה הכרחי ושהנזק בעצם הצבתם גדול היה מהתועלת.

החובה הבסיסית של עירייה שמחליטה להציב על גבי מדרכה מבנה מעין זה, היא להקפיד שהמבנה של מה שמוצב תקין ובטוח ושהמיקום לא יהווה סכנה.

בסופו של דבר נקבע כי התושבת תפוצה ב-46,200 שקל בצירוף אגרה כפי ששולמה, בצירוף הוצאות שהוציאה בגין חוות דעת המומחה מטעמה. העירייה תשלם גם הוצאות משפט.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

הרואה כיום. צילום: רן אליהו

משנים את פני הרא"ה: פרוייקט התחדשות עירונית ברמת גן