יום שני , אוקטובר 14 2019
ראשי / ראשי / מנהלת מוזיאון האדם והחי רמת גן נבחרה לראשות חטיבת מוזיאוני הטבע

מנהלת מוזיאון האדם והחי רמת גן נבחרה לראשות חטיבת מוזיאוני הטבע

ווליניץ היא הישראלית הראשונה שהגיעה למעמד זה. המינוי התקבל במהלך הכנס העולמי של המוזיאונים שהתקיים החודש בקיוטו

דורית ווליניץ צלם יקי אקרמן
דורית ווליניץ צלם יקי אקרמן

מנהלת מוזיאון האדם והחי רמת-גן, דורית ווליניץ, עשתה היסטוריה: היא הישראלית הראשונה שנבחרה להיות יו"ר חטיבת מוזיאוני הטבע באיגוד המוזיאונים הבינלאומי

המינוי התקבל במהלך הכנס העולמי של המוזיאונים שהתקיים החודש בקיוטו יפן. במהלך האספה הכללית של חטיבת מוזאוני הטבע בכנס נבחרה דורית ווליניץ ליושבת ראש.

ווליניץ, בעלת תואר שני בזואולוגיה ובוגרת לימודי מוזיאולוגיה, מנהלת את המוזיאון מאז 1983. היא אצרה תערוכות רבות סביב עולם האדם והחי, חלק מהתערוכות נויידו גם למוזאונים אחרים. מזה שנים ארוכות היא פעילה בארץ ובעולם בתחום קידום המוזיאונים בכלל והמוזיאונים לטבע בפרט.  בשנים 2008-2016 שימשה יו"ר איגוד המוזיאונים בישראל ויו"ר של ישראל באיגוד העולמי של המוזאונים. במהלך כהונתה כיו"ר, איגוד המוזיאונים ייצג את המוזאונים בארץ מול משרד התרבות והספורט ומשרד החינוך, התקיימו מפגשים וכנסים ואף שני כנסים בינלאומיים שהתארחו בארץ.
חטיבת מוזאוני הטבע היא אחת מ-30 חטיבות הנושא בארגון הבינלאומי.

עו"ד רועי ברזילי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק המוזיאונים מסר: "עיריית רמת-גן מתגאה במוזיאונים המקצועיים שלה ומשקיעה בהם משאבים רבים. זה אך טבעי שמנהלת משכילה ורבת עשייה כגב' ווליניץ זכתה במינוי הבכיר ומאחל לה בהצלחה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מירי אלוני בערב המחווה לאמנים הוותיקים, צילום: ישראל מלובני, באדיבות דוברות עיריית רמת גן

גבעתיים פינת וודסטוק