יום שישי , ינואר 15 2021
ראשי / סערת השבת ברמת גן – לא נאפשר חילול שבת

סערת השבת ברמת גן – לא נאפשר חילול שבת

מאז הודעתו של סגן ראש העיר רועי ברזילי על כוונת העירייה להפעיל אוטובוסים בשבת. הגורמים החרדיים מתכוננים למאבק. בפועל כבר פועל ארבע שנים קו 63 בשבת. האם מדובר רק בספין פוליטי

תחבורה ציבורית בשבת ברמת גן

קצב האירועים התזזיתי ברמת גן, מסחרר אפילו את הפעילים הפוליטים בעיר, שלא מצליחים לעקוב אחרי הנעשה. נראה כי הפוליטיקאים בעיר ממהרים לקבל לייקים על כל רעיון שלהם, הרבה לפני שהתוכניות באמת מאושרות או מגיעות לדיונים מקצועיים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@rgg-news.co.il


תושבי העיר עוד לא התאוששו, מהפרסומים על אירועי יום העצמאות בו ילדה ירדה מהבמה בזמן הופעתו של נתן גושן, העירייה פתחה בוועדת בדיקה שתפרסם את מסקנותיה בקרוב, מינוי רכז לקהילה הגאה, וכעת הסערה החדשה, כוונת העירייה להפעיל תחבורה ציבורית בשבת.

בפועל, כבר ארבע שנים פועל המיזם נוע תנוע בשבת ברמת גן בו פועל קו 63 בעלות של 9 שקלים יכולים להגיע תושבי רמת גן אל תל אביב והים.

תחבורה ציבורית בשבת ברמת גן
צילום מפייסבוק

כל ההצהרות של מערכת הבחירות על תחבורה ציבורית בשבת, בעיקר מצד הסיעה החילונית בראשות רועי ברזילי, יצאו השבוע מהארון אחרי שראש העירייה הודיע על הכוונה להפעיל קווי אוטובוס בשבת.

"סוף סוף תחילת הפתרון למצור על תחבורה ציבורית בשבת ברמת גן", כתב ברזילי בפייסבוק. "הסיעה החילונית בראשותי מברכת על הצהרת ראש העיר כרמל שאמה הכהן להפעיל קווי אוטובוס בשבת. בחודשים האחרונים ניהלנו פגישות מקצועיות עם ראש העיר בנושא זה על מנת להתאים קווי אוטובוס לצרכים של תושבי העיר".

ברזילי הדגיש כי אין כל כוונה לפגוע ברגשות הציבור הדתי והקווים לא יעברו בקרבת שכונות מסורתיות והוסיף כי "אוטובוס אחד מעסיק פחות עובדים ומייצר פחות תנועה מעשרות מוניות".

וואטסאפ רמת גן

על פי הערכות' ינהלו הגורמים החרדים ןהפלגים הקיצונים מלחמת חורמה כנגד התוכנית העירונית להפעיל תחבורה ציבורית בשבת והעירייה תצטרך לסגת לאחור. גורם בעירייה אמר בשיחה עם רמת גן גבעתיים ניוז כי "השבת הזו תעלה ביוקר לראש העירייה".

אותו גורם מתח ביקורת על החרדים שלא יוצאים מהקואליציה אחרי מה שהם מגדירים כחציית הגבול. סגן ראש העירייה, מנחם דוד (ש"ס), אמר בראיון ב"קול ברמה" כי "אין הבנה ואין הכלה של הנושא הזה. מבחינתנו אין פשרות בנושא הזה. זה אומר שבכל דרך שבה נוכל לעכב תחבורה ציבורית בשבת – נעשה את זה".

עוד הטיל ספק בכך שכל מה שמפורסם בשמו של ראש העירייה אכן נכון. "גם אם ראש העירייה אמר שתהיה תחבורה ציבורית בשבת זה עדיין לא אומר שזה מה שיהיה. לא צריך לרתום את העגלה לפני הסוסים. אני ארבע קדנציות בעיריית רמת גן וזה ראש העירייה הכי מסורתי שהיה לנו".

מי שכן מחו בקול הם חברי פורום השבת הציבורית, בראשות יגאל נמני, ששלחו מכתב לראש העירייה ובו הזכירו לו כי "הצהרתך הנוכחית סותרת הצהרות שלך בעבר ואנו עומדים נבוכים לאיזה כרמל שאמה הכהן להאמין – למר שאמה המכבד את המסורת או למר שאמה שמסייע לרומסי השבת ברגל גסה".

תחבורה ציבורית בשבת ברמת גן
מכתב לראש העיר

לנוכח זאת הביעו בפורום השבת הציבורית תמיהה על עמדתו הנוכחית של ראש העירייה. "במקום לנהוג ברגישות ובזהירות מרבית, הודעת כי החלטתך התקבלה על סמך  סקר. מי כמוך יודע שסקרים ניתן להטות, שהם משקפים רק את המשתתפים בהם ומושפעים מהלכי רוח חולפים".

נראה כי רעיון תחבורה ציבורית בשבת ברמת גן יישאר כפוסט בפייסבוק וכעת מקדמים הגורמים הליברליים בעיר יעד נוסף שעלול להתסיס את המגזר החרדי בעיר: קיום של מצעד הגאווה בעיר. "אנחנו רואים שהעירייה שלנו התקדמה השנה ומינתה לאחרונה רכז של הקהילה הגאה", אומר גורם פוליטי בעיר. "עכשיו נראה אם לראש העירייה יהיה אומץ לעשות מצעד בעיר, אז נראה אם אנחנו עיר מתוקנת או לא".

רועי שוורץ תיכון, יוזם המיזם נוע תנוע: "מברכים את העירייה על המהלך החשוב ומזכירים לכולם שאנחנו התחלנו את הדרך לפני ארבע שנים עם קו 63 אותו אנחנו מפעילים מר"ג לים".

אוטובוס. אילוסטרציה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@rgg-news.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

אירוע הצפה בר"ג צילום יששכר ויס תיעוד מבצעי מד"א

הגשם שוב פה: מדריך מד"א לחורף בטוח בימי הסגר