יום שישי , אפריל 10 2020
ראשי / פעילי בעלי חיים ברמת גן – ותרו על הזיקוקים ביום העצמאות

פעילי בעלי חיים ברמת גן – ותרו על הזיקוקים ביום העצמאות

פעילים למען בעלי חיים קוראים לעיריית רמת גן לבטל את הזיקוקים השנה. צער בעלי חיים: "מדי שנה בורחים עשרות כלבים בגלל הזיקוקים ולא כולם מוצאים את דרכם חזרה הביתה"

זיקוקין ביום העצמאות

יום העצמאות הוא חג גדול לאזרחי המדינה, אולם לצערנו הוא גם יום עצוב לכלבים רבים. בעוד שאנו מביעים את שמחתנו בחגיגות רועשות בליווי מוסיקה, חזיזים ומפגנים מרהיבים של זיקוקים רועמים, כלבים מפוחדים רבים בורחים מאימת הדציבלים הגבוהים ומאבדים את דרכם.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" Rggnews1@gmail.com


תגובה זו של הכלבים נעוצה בחושי השמיעה והריח המפותחים שלהם. טווח קליטת הצלילים והתדרים שהם קולטים גדול מזה של המין האנושי לפחות פי חמש ולכן הם נבהלים מאוד ממה שנשמע באוזניהם כפיצוצים אדירים.

וואטסאפ רמת גן

באגודת צער בעלי חיים בישראל חושבים שזיקוקים רועשים מיותרים, פוגעים בסביבה, בטבע ובבעלי החיים. "טוב היה אילו היו מפסיקים להשתמש בזיקוקים מרעישים, קיימים היום זיקוקים שלא מרעישים ברמות קשות", אומר גדי ויטנר אורסיאנו, דובר אגודת צער בעלי חיים בישראל.

"בכל שנה בערב יום העצמאות ובימים העוקבים לו מגיעים לכלביות השונות ברחבי הארץ עשרות כלבים אובדים. חלקם התלוו לבעליהם, שהגיעו למוקדי החגיגות בערב החג ועם השמע שאון הזיקוקים החלו לרוץ, וחלקם הצליחו לברוח מביתם".

כלבה
צילום חיים שוורצנברג

אגודת צער בעלי חיים בישראל עושה את מירב המאמצים להשיב את הכלבים לבעליהם, אולם חלק מהם אינם נושאים שבבים אלקטרוניים ההכרחיים למציאת הבעלים ולעתים הבעלים אף אינם מגיעים לאתר את כלביהם האובדים.

"יש לזכור כי לא כל הכלבים מגיעים לכלביות השונות. חלקם משוטטים ברחוב, וחשופים לסכנות שונות כגון תאונות, התעללות, רעב וצמא", אומר ויטנר אורסיאנו.

אם עיריית רמת גן לא תענה לבקשת חובבי בעלי החיים ממליצים באגודת צער בעלי חיים לא להוציא בערב הזיקוקים את הכלב מהבית. "מומלץ לתזמן את הטיולים עם הכלב לשעות שלפני תחילת החגיגות ואחריהן", אומר ויטנר אורסיאנו. "כלבים שנמצאים בחצר יש להכניס הביתה כדי שיהיו חשופים לפחות רעש. כדאי לוודא כי לכלב יש שבב אלקטרוני, וכי פרטי הבעלים מעודכנים במרכז השבבים הארצי. בנוסף, מומלץ להצמיד לקולר הכלב את פרטי הבעלים ומספר הטלפון שלהם".

מעיריית רמת גן לא נמסרה תגובה עד לפרסום הידיעה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

סדר פסח צילום רג ניוז

התורה על רגל אחת: סדר בלי זום