יום שלישי , ינואר 28 2020
ראשי / פרשת הבנק המחתרתי בבורסה ליהלומים: 5.5 שנות מאסר למנהל הבנק

פרשת הבנק המחתרתי בבורסה ליהלומים: 5.5 שנות מאסר למנהל הבנק

בית המשפט המחוזי בת"א גזר אתמול  5.5 שנות מאסר,  מאסר על תנאי, קנס בסך 750 אלף ש"ח וחילוט בגובה 8 מיליון ש"ח , על דורון אלעד, תושב רמת גן, שהורשע בגין מעורבותו בפרשה המכונה "צ'ק ליסט"- הבנק המחתרתי בבורסה ליהלומים.

פרשת הבנק בבורסת היהלומים
פרשת הבנק בבורסת היהלומים

כתב האישום ייחס לאלעד עבירות על חוק איסור הלבנת הון, פקודת מס הכנסה, חוק מס ערך מוסף וכן עבירות שיבוש והשמדת ראיות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" Rggnews1@gmail.com


כזכור, מדובר בפרשה מסועפת ורחבת היקף בה נחשפה מסכת פעילות עבריינית כלכלית בהיקפי ענק, שנעשתה תוך שימוש במתחם הסגור של הבורסה ליהלומים ברמת גן. לפי הכרעת הדין, אלעד הפעיל יחד עם מנחם מגן עסק לא רשום למתן שירותי מטבע בבורסה ליהלומים, בין השנים 2011-2005. השניים נתנו שירותי מטבע למאות לקוחות וסיפקו חשבוניות כוזבות בהיקף של מעל למיליארד שקלים, תוך הסתרת פעולותיהם מרשויות המס ומהרשות לאיסור הלבנת הון.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות רמת גן – להצטרפות
כל כותרות השבוע ישירות למייל – הירשמו כאן


בנוסף העמידו השניים נכסים פיננסים בחו"ל ליהלומנים ואנשים אחרים, ניכו צ'קים והמירו מטבע בהיקפים ניכרים ללא דיווח לרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. כמו כן, פעלו לקבלה ולהוצאה של חשבוניות פיקטיביות עבור לקוחותיהם היהלומנים. הנאשם ומגן אף  דאגו לשבש את החקירה על ידי הסתרת תיעוד פעילותם העבריינית במקומות מסתור ועל ידי השמדתו. אלעד אף התחמק מתשלום מס הכנסה ומס ערך מוסף שנבע מהכנסותיו מפעילותו.

במסגרת הפרשה הורשע שותפו של אלעד מנחם מגן במסגרת הסדר טיעון ונגזרו עליו 4 שנות מאסר, קנס בסך 125,000 ₪ וחילוט רכוש בהיקף של מיליוני שקלים. מעורב בולט נוסף בפרשה, מאיר אוחנה, הורשע ונגזרו עליו 7.5 שנות מאסר,  קנס של מיליון ש"ח וחילוט רכוש בהיקף של מיליוני שקלים.


לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – רמת גן  ניוז
רוצים להגיב לכתבה, כנסו לקבוצה  – רמת גן ניוז – כל מה שקורה בעיר


בגזר הדין ציינה השופטת טל חיימוביץ "נקבע בהכרעת הדין  כי מעמדו של הנאשם בעסק היה מעמד של בעלים שותף ומנהל. הוא ניהל את העסק ביחד עם  מגן,  והיה שותף שווה לו בהתחייבויות וברווחים.  הנאשם היה מודע לביצוע כל אחד משירותי המטבע שניתנו על ידי העסק, להיקפיהם ולחובות על פי די‑ שנקבעו לצדן  והתקיים היסוד הנפשי ביחס לעבירות המיוחסות לו. כך  גם בכל הנוגע לעבירות המס שבוצעו במהלך ניהול העסק ".

מפרקליטות מיסוי וכלכלה נמסר כי: "אלעד פעל כחוליה מרכזית בפעילות עבריינית שיטתית שבוצעה תחת מסווה של עסק למסחר ביהלומים בבורסה ליהלומים ברמת גן. במשך 7 שנים אפשרה פעילותו מסכת ענפה של הוצאת וקבלת חשבוניות כוזבות, ניכיון צ'קים, העמדת נכסים והמרת מטבע בסכומי עתק והכל ללא דיווח לרשות לאיסור הלבנת הון.

כל זאת כאשר אלעד גורף לכיסו רווחים בסך מיליוני שקלים מבלי לשלם עליהם מיסים כחוק. אלעד אף השמיד ראיות ופעל לשיבוש חקירה עתידית של רשויות האכיפה. פעילותו, שנעשתה בתחכום רב על מנת להעשיר את כיסו הפרטי על חשבון הציבור כולו, סייעה להוציא כספים מחוץ לישראל וסיכלה את משטר הדיווחים העומד בליבו של חוק איסור הלבנת הון."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מכוניות בבית החולים

לידיעת הנהגים: מחלקים דו"חות גם בגנים