יום רביעי , אוקטובר 16 2019
ראשי / אם תשאלו אותי: די לתשלומי רשות בבית ספר

אם תשאלו אותי: די לתשלומי רשות בבית ספר

עופר אקלר, צילום: פרטי
עופר אקלר, צילום: פרטי

פשוט אומרים: לא.

אל מול חוסר הרצינות שהוכיחו שר החינוך ויו"ר ועדת החינוך של הכנסת, נותרנו רק אנחנו ההורים. רק ההורים יכולים לעשות את השינוי וזוהי בדיוק נקודת הזמן הנכונה להראות לנבחרי העם מי פה בעל הבית. זכרו, בעל המאה הוא בעל הדעה.

בשנת הלימודים הבאה אומרים לא לתשלומי ההורים. לא לסל התרבות ולא לתל"ן, לא לטיולים ולא למסיבות, לא להצגות ולא להרצאות. עם ישראל הוכיח כבר עשרות פעמים את גבורתו בשדה הקרב, כעת הגיע הזמן להוכיח גם גבורה בזירת החינוך. שנה אחת בלבד, זה כל מה שנדרש מעם ישראל כדי להפוך למשרד החינוך את צורת החשיבה.
שנה אחת, בה ההורים יעצרו את כל התשלומים המוגדרים כ"תשלומי רשות" ולא יאפשרו עוד למערכת החינוך לחלוב אותם במס ישיר של אלפי שקלים בשנה האמורים להיות מגולמים כבר מראש בשרות החינוך שילדיהם מקבלים ממדינת ישראל על פי חוק.
שנה אחת בה ההורים בישראל יעצרו סוף סוף את העושק הבלתי מוסרי שעושים עליהם משרד החינוך והרשויות המקומיות בניצול ציני של החלטות חסרות אחריות היוצאות מבית היוצר הנקרא "ועדת החינוך של הכנסת" והמאפשרות ניצול בלתי חוקי ובלתי אחראי של כספי ההורים גם למטרות אחרות, שאינן קשורות לפעילויות המוצהרות בסל התרבות ואמורות להיות מתוקצבות על ידי הרשויות המקומיות לתקציבי הניהול העצמי של מוסדות החינוך.
אומרים לא לתשלומי ההורים, פשוט אומרים לא.

*עופר אקלר הוא פעיל חברתי בתחום החינוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

הקו הסגול

תקווה חדשה לביטול מתווה הקו הסגול: עתירה של קצא"א לבג"ץ