יום שבת , אוגוסט 24 2019
ראשי / דור העתיד להנהגת המדינה: יניב עזיז זכה באות רמון

דור העתיד להנהגת המדינה: יניב עזיז זכה באות רמון

בוגר תיכון אורט אבין ברמת גם נבחר לשאת נאום בשם כל בוגרי התוכנית על שם אילן ואסף רמון ז"ל לתלמידים המובילים שינוי חברתי

יניב עזיז נואם בטקס אות רמון, צילום: באדיבות דוברות עיריית רמת גן
יניב עזיז נואם בטקס אות רמון, צילום: באדיבות דוברות עיריית רמת גן

פרס רמון היוקרתי ע"ש אילן ואסף רמון ז"ל הוענק לנבחרת של 14 תלמידים מרחבי הארץ המובילים שינוי חברתי, בהם יניב עזיז, בוגר י"ב מתיכון "אורט אבין" ברמת-גן. הפרס הוענק במהלך טקס חגיגי שהתקיים במרכז יצחק רבין בתל אביב, במהלכו נשא עזיז דברים בשם כל התלמידים.

יניב עזיז הוא תושב העיר רמת-גן, המכהן כיו"ר מועצת התלמידים העירונית ומשמש כנציג העיר במועצת התלמידים במחוז תל אביב. יניב פעל השנה, יחד עם מועצת התלמידים והנוער של רמת-גן, לשיפור איכות החיים בעיר, כשעיקר הפעילות התבטאה בסיורים ובמציאת ליקויים בנושא ניידות ונגישות.

עזיז נבחר מתוך מאות תלמידי ברחבי הארץ לתכנית "עמיתי ברונפמן". התכנית מבקשת לעצב דור מנהיגים, קשוב ויצירתי, המעוגן בראיית עולם פלורליסטית, ומחויב לעם היהודי ולחברה הישראלית. כמו כן, עמד בראש פרויקט בשיתוף "הפרפרים של עומר" להנצחת עומר שמש, שנהרגה בתאונת דרכים בנפאל. בשנה הקרובה יחל יניב את שנת השירות שלו בירושלים, לאחר שסיים את לימודיו בהצטיינות ב"אורט אבין".

האות על שם אילן ואסף רמון ז
האות על שם אילן ואסף רמון ז"ל, צילום אילוסטרציה

"אות רמון" היא תכנית המנהיגות המובילה בישראל לתלמידי כיתות י"ב, ששמה לה למטרה להצמיח את דור העתיד להנהגת המדינה. השותפים לתכנית הם משרד החינוך, משרד המדע וקרן רמון. התלמידים הנבחרים בכל שנה, "ילדי אות רמון", זוכים להוקרה על איכות, מצוינות ומנהיגות, בדמותם של אילן ואסף רמון ז"ל, שמהווים דוגמה אישית למנהיגות איכותית ולמצוינות.

בטקס לקחו חלק נשיאת הקרן רונה רמון, מנכ"ל הקרן רן לבנה, בכירים ממשרד החינוך, מנהלת תיכון אורט אבין מריאנה בן יוסף, מחנכו של יניב, עמיר אבנצ'יק וכמובן, בני משפחתו הנרגשים.

השבוע התארח יניב עזיז בלשכתו של ראש עיריית רמת-גן. במהלך המפגש שיבח יניב את מחלקת הנוער שתמכה בו לאורך הדרך ואת הצוות הניהולי והחינוכי בתיכון "אורט אבין". בנוסף, בירך יניב את ראש העיר שליווה אותו בשנים האחרונות ואף מינה אותו ליועצו לענייני צעירים. ראש העיר מצדו איחל ליניב בהצלחה בשנת השירות ואמר כי לאור היכרותם הוא סמוך ובטוח שיצליח בהמשך דרכו, ואף בבוא העת ללימודים אקדמיים, יזמן אותו לשוב ללשכתו במטרה לקבל מלגה.

יניב עזיז מספר על ההתרגשות: "לזכות באות רמון מרגיש מדהים לא בגלל עצם הזכייה וה'יוקרה', אלא בגלל המסע שעברנו בתכנית כקבוצה וכיחידים. זכיתי להכיר 13 בני נוער מדהימים שעושים שירות נפלא למען המדינה שלנו, כל אחד בתחומו. לא הייתי זוכה באות ללא הצוות הענק שעומד יחד איתי – המשפחה, בית הספר, העירייה המדהימה, מועצת הנוער העירונית ברמת-גן, מועצת הנוער המחוזית ועוד המון אנשים שתומכים בי לאורך כל הדרך. 'האות הזה הוא לא הוקרה למה שעשיתם, אלא למה שעוד תעשו', כך אמר לנו מנכ"ל קרן רמון, רן ליבנה, בטקס הסיום. כך אני מתכנן  – ליצוק לאות משמעות במה שעוד אעשה".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

הגר ניסים עם הסלט

שבת בכל צבעי הקשת