יום שני , ספטמבר 23 2019
ראשי / להיט מקומי: שבת תרבות

להיט מקומי: שבת תרבות

אירועי שבת תרבות בעיר רמת גן הם מסורת שהולכת הרבה שנים אחורה. מאז שנות ה- 80 אבי בטלהיים מנצח על סופי השבוע של רמת גנים שלא רוצים לנוח גם ביום שבת

שבתרבות ברמת גן
שבתרבות ברמת גן

מנתונים שאספו בעין השביעית ופורסמו ב"גלובס" התברר שעיריית רמת גן היא שיאנית ההשקעה בתחום שבת התרבות, לא פחות מ- 450 אלף שקלים הושקעו בשנת 2017.

בשנים האחרונות העירו הפוליטיקאים את שבתות התרבות המנומנמות, וסיפקו כותרות בלתי נשכחות עבור כלי התקשורת המרכזיים. איום ה- 48 שעות של ליברמן על איסמעיל הנייה, הרובוט של איוב קרא ועוד ועוד פנינים יצאו מתוך שבתות תרבות ברחבי הארץ. אז המדיה אולי נהנית משבתות התרבות, אבל מה יוצא מזה לתושבי ר"ג, ומדוע  עיריית ר"ג משקיעה באירועים האלה קרוב ל- 17% מתקציב התרבות שלה, שעומד על 3-4 מיליון שקלים בשנה.

להיט מקומי : סימונה גרושקה, מנהלת מחלקת התרבות בעיריית רמת גן טוענת ששבתות התרבות הן להיט היסטרי בקרב האוכלוסייה המבוגרת ברמת גן, "האירועים מפוצצים, הכרטיסים נמכרים חודש מראש, וכבר קרה פעמיים שתושבים מבוגרים הלכו מכות בכניסה ונאלצתי להזמין משטרה כדי להפריד". שבתות התרבות מתקיימות באולם בן 390 מושבים, והכרטיסים נחטפים מיד.

בנוסף טוענת גרושקה כי למרות ששבת תרבות נתפסת כאירוע פוליטי, ברמת גן התמונה שונה לגמרי. בעבר שבת תרבות בנושאים פוליטיים התקיימה פעמיים בחודש, ואילו היום מדובר בפעם בחודש בלבד ואילו שלוש השבתות האחרות מתקיימות בנושאים אחרים לגמרי. ננסי ברנדס מעלה מופע הומור, יוסי אלפי מארח יוצרים רמת גנים, ובשבת אחרת מתקיים קונצרט שחביב על קהילת יוצאי רוסיה, "הפעילות הזו מושכת בעיקר את הקהל המבוגר", אומרת גרושקה, "הם כל כך מרוצים מכך שיש להם סיבה לצאת מהבית והם לא לבד. האירועים מתקיימים בתאטרון רמת גן שנמצא במרכז העיר ונגיש מאוד להגעה".

העירייה גובה דמי כניסה סמליים בכניסה לאירועים, כך שרוב המימון יוצא מקופת העירייה וכספי הארנונה שמשלמים התושבים, "אני חושבת שזה אירוע התרבות שהכי ממוקד בצרכים של התושבים", אומרת גרושקה, "האולמות המלאים והתגובות שאני מקבלת מהתושבים רק מוכיחים שאנחנו משקיעים את הכסף של התושבים במקום הנכון".

2 comments

  1. מקסים. כל הכבוד לסימונה גרושקה. השבת תרבות מאד מוצלחת וחשובה בעיקר לוותיקי העיר שלא מפסיקים לשבח אותך. המשיכי כל !!!!! תודה סימונה!!!!!

  2. כל הכבוד סימונה. את תורמת המון לתרבות בעיר ודואגת לתושבים. טוב שיש אנשים כמוך בעירייה כן ירבו. המשיכי במעשייך ותרומתך. בהצלחה בכל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

בית ספר מכלל רמת גן

מריחת הצואה בבית ספר מכלל ברמת גן: מי ניסה להשתיק את הפרשה?