יום שני , אוקטובר 14 2019
ראשי / מי ייקח את הבחירות מחר: אילני או שאמה?

מי ייקח את הבחירות מחר: אילני או שאמה?

הבחירות לכנסת הן הזדמנות לבחון את כוחם של ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, שעומד בראש הליכוד ברמת גן, מול ממלא מקומו ליעד אילני מ"כחול ולבן". בבחירות הקודמות כחול לבן גרפו פי 2 מהקולות בעיר, איך זה ייגמר מחר?

כרמל שאמה הכהן וליעד אילני

כמה מעניינות הבחירות מחר לכנסת את תושבי רמת גן? על פי הבחירות הקודמות אפשר להגיד שהעניין גבוה למדי. 67 אחוז מבעלי זכות הבחירה ברמת גן יצאו בפעם הקודמת להצביע – בדיוק כמו הממוצע הארצי.

הבחירות הארציות הן גם הזדמנות לבחון את כוחם של ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, שעומד בראש הליכוד ברמת גן, מול ממלא מקומו ליעד אילני מ"כחול ולבן".

בבחירות הקודמות כחול לבן גרפו 42 אחוזים בעיר (37,224 קולות), לעומת 24 אחוז בלבד של הליכוד (21,512 קולות).

ליעד אילני בקלפי
ליעד אילני בקלפי

במישור המקומי יש הנחה שאין משמעות לבחירות הארציות, אלא שברור שבעסק שבו אגו ותחרותיות מכתיבים את הטון – אף אחד לא רוצה להיות במקום השני ושלכל ניואנס פוליטי יש משמעות.

מעבר לקרב אילני-שאמה העיניים יהיו נשואות גם לנושא החברתי וכאן תהיה משמעות למפלגות מהצד השמאלי (העבודה ומר"צ) והימני (ש"ס).

מפלגת העבודה קיבלה בבחירות האחרונות 6,400 קולות רמת גנים – נתון שנראה כיום דמיוני. מרצ הגיעה למקום הרביעי בעיר עם 3,795 קולות וכולנו סגרה את החמישייה הראשונה עם 3,710 קולות – שהפעם (כשכחלון לא מתמודד ברשימה עצמאית) יילכו למקומות אחרים, כנראה לליכוד.

ש"ס הביאה 2,343 קולות – כמה מתוכם יגיעו הפעם – אחרי הסבבוס? מחר בערב נדע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

IMG_20191014_133315

מי משמיץ את מנהל תיאטרון גבעתיים?