יום שבת , ספטמבר 21 2019
ראשי / מתכנתות העתיד

מתכנתות העתיד

סדנה חדשנית לתלמידות כיתות ט'
סדנה חדשנית לתלמידות כיתות ט'

התלמידות חוו באמצעות תוכנת mit לבניית אפליקציות, כיצד הן יכולות לבנות אפליקציה באמצעות הסמארטפון. התלמידות התארחו בחברת IBM ונפגשו עם שלוש נשים שהן, חוקרות ומתכנתות בחברה. אחת הגיעה מ- 8200 ,שניה הגיעה מאולפנה ושלישית דוקטורנטית למחקר.

כל אחת מהן עושה את עבודתה במהממ"ט (מהממות בתחומי הנדסה מתמטיקה מדעי המחשב מדעים וטכנולוגיה)  בהתנדבות. המטרה שלהן לעשות שינוי חברתי לנערות בכל הנוגע לחשיבה טכנולוגית שגם הן יכולות לבחור בחלק הטכנולוגי. הוקמה קהילה בשם cyber girlz, קהילה וירטואלית של נערות, חיילות וסטודנטיות  מדברים מתי שצריך ועוזרים בכל השאלות הטכנולוגיות, הן גם נפגשות בכל מני מפגשים.

לכתבות נוספות:
תאטרון גבעתיים מציג: ארבע מחזות מחיי הקהילה הגאה
הרשויות המקומיות: לא נוכל להפעיל קייטנות בקיץ

סדנה חדשנית לתלמידות כיתות ט'
סדנה חדשנית לתלמידות כיתות ט'

התלמידות בתחילה לא הבינו מה הן עושות שם, קצת הרגישו שזה לא מקומן אט אט השתחררו והביטחון חזר אליהן והתגובות היו מקסימות. אחת צעקה " יש הצלחתי" שניה חייכה והרגישה ניצחון ושלישית אף קמה ועזרה לחברתה. בסוף הסדנה הבנות הרגישו חופשי לשתף אותנו ברגשותיהן:
"היה קצת קשה", "נהננו מאוד", "לא ידענו שאנו יכולות", "שוקלת לעבור למגמה מדעית, ראיתי שזה לא מאוד קשה".

סדנה חדשנית לתלמידות כיתות ט'
סדנה חדשנית לתלמידות כיתות ט'

אור לי ניב העומדת בראש מועצת הנשים העירונית החדשה ציינה כי: אני רואה בקידום שוויון הזדמנויות מטרה חשובה לחשיבה ביקורתית  לתלמידות ולתלמידים בעיקר כלפי סטראוטיפים מגבילים .אנו נמשיך ונקדם את  ההצלחה ונכניס את הסדנאות הללו בתיכונים נוספים בעיר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צער בעלי חיים רג והסביבה צלמת יולה זובריצקי

העמותה של השנה: צער בעלי חיים רמת גן