יום שני , אוקטובר 21 2019
ראשי / ניסיון אחרון לעצור את הסבבוס: הוגשה בקשה למתן צו ביניים

ניסיון אחרון לעצור את הסבבוס: הוגשה בקשה למתן צו ביניים

אכזבה בקרב העותרים נגד התחבורה הציבורית בשבת לנוכח תשובת משרד התחבורה שלמעשה מיישר קו עם עיריית רמת גן. מריה צוקנוב, אחת העותרות: "אנחנו עדיין מקווים שביממה הקרובה בית המשפט יכריע לטובתנו"

כרמל שאמה הכהן ליד הסבבוס. צילום: תומר קרן
כרמל שאמה הכהן ליד הסבבוס. צילום: תומר קרן

האם הסבבוס ינצח את העותרים? כך לפחות נראה על פי תשובת משרד התחבורה שהוגשה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ובו למעשה מיישר המשרד קו עם העמדה של עיריית רמת גן.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.com


לפי תשובת משרד התחבורה לא נערכו שם לאפשרות לפיה רשות מקומית תפעיל תחבורה ציבורית חינמית, ללא תשלום, בשבת. לטענת עיריית רמת גן, המדינה אימצה את טענות העירייה ומאשרת כי ההסעות שהפעילה חוקיות.

לפני כמה דקות הגישו העותרים בקשה לדיון דחוף בצו הביניים עוד לפני השבת הקרובה, בניסיון אחרון לעצור את הסבבוס. בבקשה מעלים העותרים את השאלה המרכזית: האם הסבבוס הוא קו תחבורה או הסעה? אם הוא קו תחבורה עם תחנות מוסדרות הוא זקוק לרישיון ממשרד התחבורה – מה שלא קיים בפועל.

חבר המועצה עו"ד זוהר ישרים, שמוביל לאורך כל הדרך את ההתנגדות לתחבורה ציבורית בשבת, הפיץ בשעה האחרונה הודעה לקבוצות ואטסאפ: "חברים יקרים, מצ"ב בקשה שהוגשה זה עתה על ידי ובאמצעות עורכי הדין לקיום דיון דחוף בצו הביניים עוד לפני השבת הקרובה. עוד לפני, הגישה המדינה (משרד התחבורה) את תגובתה שבעיקרה היא מיישרת קו עם העירייה".

חבר המועצה עו"ד זוהר ישרים סירב להגיב לפנייתנו. מריה צוקנוב, אחת העותרות, אמרה כי "זה היה די צפוי. כל עוד במשרד התחבורה יכלו להעלים עין מהקווים שפועלים ברחבי הארץ הם עשו זאת. אם הם היו מקבלים את העתירה שלנו הם היו צריכים לפעול נגדם".

מה הסיכויים שלכם לבטל את הסבבוס בשבת הקרובה?

"אני חושבת שהסיכויים הם חצי חצי. גם אם נפסיד הנושא הזה צריך להעלות לסדר היום הציבורי. אנשים צריכים לדעת לפני הבחירות לכנסת מי האנשים שעומדים בראש משרד התחבורה ומה העמדה שלהם. ואת זה עשינו".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

נתי הגעתי הופעתי

כוכבת הילדים נתי הגעתי הופעתי כובשת את הבמות