יום רביעי , אוקטובר 16 2019
ראשי / עיריית רמת גן מנהלת הליך משפטי נגד קפה הרא"ה

עיריית רמת גן מנהלת הליך משפטי נגד קפה הרא"ה

הסיבה להליך: הקפה היה צריך לפרק את סגירת החורף בקיץ ולא עשה כן. הבעלים, דור כחלון: "לא מדובר בשטח פרטי ולא בשטח ציבורי. מדובר בשטח מסחרי. לאורך כל השנה אני יכול להוציא שולחנות וכסאות כמו שאר בעלי העסקים ברחוב. זה שטח של החנות שאני משלם עליו מס"

קפה הראה
קפה הראה

בית משפט לעניינים מקומיים ברמת גן נתן פסק דין נגד דור כחלון, הבעלים של קפה הרא"ה, בגין אי פירוק של סגירת חורף. ב-16.9 יישמעו הטיעונים לעונש לקראת גזר הדין.

באוקטובר 2018 פתחה עיריית רמת גן בהליכים משפטיים נגד כחלון. זאת, בגין העובדה שלא פירק את סגירת החורף.

בנוסף להליך הזה התנהל הליך נוסף בין כחלון לדיירת בבניין בגין הצבת שולחנות בשטח שנטען כי הוא שטח של הבניין. הצדדים הגיעו להסדר לפיו הכסאות והשולחנות יוצאו רק בין 8 בבוקר ל-11 בלילה. מחוץ למועד הזה על בית הקפה להוציא את הכסאות והשולחנות מתחום חלקת הבית המשותף. למרות שפסק הדין ניתן בהסכמת הצדדים, לטענת הדיירת הוא לא מקוים כלשונו ולכן היא פנתה למפקחת על המקרקעין כדי שזו תדאג לאכיפת פסק הדין.

כחלון אומר בתגובה כי "לא מדובר בשטח פרטי ולא בשטח ציבורי. מדובר בשטח מסחרי – קומת מסחר של חנויות. לאורך כל השנה אני יכול להוציא שולחנות וכסאות כמו שאר בעלי העסקים ברחוב. זה שטח של החנות שאני משלם עליו מס. המשפט נגדי מתנהל לגבי סגירת אלומיניום שמוגדרת כסגירת חורף וצריך לפרק בקיץ. כרגע הוגשה בקשה להיתר קבוע".

בעניין ההליך שהתנהל מול הדיירת בבניין הסמוך אר כחלון כי "יש פה ספסלים בשטח של עיריית רמת גן שאני שוכר אותו. אני משלם אגרת כסאות ושולחנות כבר שבע שנים. פסק הדין בעניין הזה התקבל בהסכמתי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

הקו הסגול

תקווה חדשה לביטול מתווה הקו הסגול: עתירה של קצא"א לבג"ץ