יום שבת , ספטמבר 21 2019
ראשי / פשיטה של מס הכנסה על עסקים ברמת גן וגבעתיים

פשיטה של מס הכנסה על עסקים ברמת גן וגבעתיים

מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק  אשר כלל 185 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 27 מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. בעלת עסק לפאות לא דיווחה על הכנסות של 60 אלף שח. "אני בלגניסטית באופי שלי..."

פשיטה מס הכנסה

חוקרי ופקחי רשות במיסים ופקיד שומה רמת גן פשטו על עסקים רבים בגוש דן בתחום המסחר ומתן השירותים לרבות מכירת וסידור פאות, מסעדות משרדי עורכי-דין ורואי חשבון ירקנים ועוד.

פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

בבית עסק לפאות נמצא כי בעלת העסק לא רשמה הכנסות בסך של 59,250 ₪ עבור הזמנת פאות. תשובתה של בעלת העסק המבולגנת הייתה: "אני בלגניסטית באופי שלי..." מבדיקת פנקס הצעות מחיר בבית ממכר פאות אחר, נמצאה הזמנה עליה שולמו סך 5,500 ₪ בצ'קים, אשר בגינם לא הוצאה קבלה או חשבונית כנדרש תשובתה של בעלת החנות הייתה מהוססת משהו: "כנראה שכחתי לרשום.."

פשיטה מס הכנסה
בעלת עסק לפאות שלא רשמה כ- 60,000

אצל בעלת חנות לפאות נמצאו סכומי מכירות בסך של 110,280 ₪ שלא נרשמו בספרים תשובתה היוצאת מן הכלל של בעלת העסק הייתה" אני בדרך כלל רושמת..". .

 בעסק למזוזות נצפה מנהל החנות, בין היתר,  מקבל 2500 ₪ במזומן שלא נרשמו בספרי העסק,  תשובתו לפשר הדברים הייתה: "כנראה היו אנשים ושכחתי לרשום". במכבסה נמצא צ'יק שלא נרשם בספרים, שם תשובתו של בעל המכבסה, שהשליך את בעיותיו האישיות על ניהול העסק, הייתה: "בשל בעיה אישית בבית לא הספקתי לרשום!"

במכון יופי, זרקה בעלת העסק, יומן לפח. המבקר שמצא אותו גילה שהיא לא רשמה בספרים חלק מהכנסותיה תשובתה הייתה: "לא יודעת למה זרקתי את היומן לפח ולא יודעת למה לא רשמתי…"

בעל עסק למתן הלוואות לא רשם 23,500 שנתגלו בבדיקה בדפי הבנק. תגובתו לממצאים: "לא התאפשר לי להוציא קבלה או חשבונית ולא שמתי לב…"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צער בעלי חיים רג והסביבה צלמת יולה זובריצקי

העמותה של השנה: צער בעלי חיים רמת גן