יום שלישי , נובמבר 19 2019
ראשי / רמת גן מציגה: לכל איש יש עץ

רמת גן מציגה: לכל איש יש עץ

עיריית רמת גן מקיימת קורס מובילי סביבה שמטרתו לקרב את התושבים לגינות הקהילתיות בעיר. אחת המשתתפות בקורס, רינה מובשוביץ, מספרת על האהבה לחקלאות שדבקה בה ומכניסה אותנו לגינה הקסומה שהיא מטפחת בלב העיר

רינה מובשוביץ
רינה מובשוביץ

ברחוב המלך יוסף ברמת גן יש גינה קסומה שבה יש צמחים מכל העולם ואווירה של צימר בגליל. בעלת הגינה היא רינה מובשוביץ שהשתתפה בקורס מובילי סביבה שמטרתו לקרב את התושבים לגינות הקהילתיות בעיר.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "רמת גן" info@www.rgg-news.co.il


בגינות האלה התושבים מגדלים ירקות אורגניים ואחר כך גם אוכלים מהם. "הדגש בקורס הוא לעבור לאוכל אורגני ובריא", מספרת מובשוביץ שמכניסה אותנו באהבה לחצר הבית שבו הכל אורגני: עגבניות, תרד ואלוורה, שממנו היא הכינה לנו משקה טעים במיוחד.

WhatsApp Image 2019-08-01 at 09.49.31

"בזכות הקורס הזה למדתי מה זה קומפוסטר, שאפשר למחזר את המזון שלנו ולשים אותו בקומפוסטר ואז יש לנו גם קומפוסט אורגני לצמחים", היא מספרת. "עוד דבר מעניין שלמדתי בקורס הוא להקים פינת ההאכלה של הציפורים, שזה משהו מאוד חשוב לאיזון בחצר".

הקורס ניתן בחינם לתושבים, אבל בתנאי שהם מתחייבים להתנדב במשך חמש שעות לטובת הנושא בעיר. רינה בחרה להתנדב בפרויקט "אמץ עץ", שבמסגרתו היא מטפחת שתילים בספארי עד שהם הופכים לעצים בוגרים שנשתלים ברחבי העיר.

האווירה בחצר היא של המזרח הרחוק, עם דגים וצמחים מהמזרח. "אני מאוד אוהבת חקלאות עירונית ומשתדלת גם בחצר הקטנה שלי להשיג את המיטב".

 

מה המסר שלך לקוראים?

"להתנדב זה דבר מעולה. אם אתם כבר מתנדבים תעשו את זה בתחום שאתם אוהבים. זה יעזור לכם להתמיד. אני התחלתי במשהו קטן והיום זה תופס הרבה שעות בשבוע שלי. זה כיף גדול".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

גיל ריבה

גיל ריבה משחק עם חברים בתיאטרון גבעתיים